Otrasný prípad v Trnave: Žena vyhodila z okna šteniatko, pád z 15-metrovej výšky neprežilo

02. prvá skupinka.mp4
Zdroj: Facebook/Polícia SR - Trnavský kraj

Pri čine, za ktorý jej hrozia dva roky za mrežami, mala byť údajne opitá.

Polícia vyšetruje otrasný čin v Trnave. Žena sa tam zbavila psa strašným spôsobom. Niekoľkomesačné šteniatko vyhodila z okna z bytu v zariadení sociálnej starostlivosti krátko pred 22.00 h. Z tretieho poschodia budovy letelo šteniatko asi 15 metrov, po náraze do zeme už nežilo.

Reportér Roman Ruttkay našiel muža, ktorý stál pri nešťastí pri otvorenom okne. Keď mu zrazu popred nos niečo preletelo a dopadlo na zem. Počul zvieratko po páde ešte kňučalo.

Psa mala usmrtiť 30-ročná Trnavčanka. Údajne si ho vzala z útulku. Zviera tam skončilo po tom, ako doň po odchyte dali mestskí policajti.

Chceli sme osloviť aj podozrivú ženu, ktorá bola doma. Dvere nám však neotvárala. Susedia nám povedali, že žena údajne žiarlila na priateľa a tak si to odniesol pes.

Zdroj: Facebook/Polícia SR - Trnavský kraj

Pri čine mala byť údajne aj pod vplyvom alkoholu. „Bola opitá, každý deň je opitá. To je zver, to je horšie ako zviera ona keď to dokázala spraviť zvieraťu," suseda Trnavčanky.

Trnavský vyšetrovateľ začal trestné stíhanie pre prečin týrania zvierat, ale ženu zatiaľ neobvinil. Vyšetrovateľ ženu ešte neobvinil. Ak sa tak stane a na súde jej dokážu vinu, za usmrtenie zvieraťa ju môže dostať za mreže až na päť rokov.

Okolnosti, za ktorých došlo k úhynu šteniatka, polícia naďalej preveruje.

Zviera nie je vec

Už dva roky platí zákon, podľa ktorého zviera nie je vec, ale živá cítiaca bytosť. Pod týraním zvieraťa sa chápe napr. nedostatok jedla a pitia, štvanie zvierat proti sebe, opustenie zvieraťa za účelom zbavenia sa ho, spôsobovanie bolesti a podobne. Ta takéto konanie môže sudca udeliť až dvojročný trest. Ak sa dopustí osoba konania na viacerých zvieratách, závažnejším spôsobom alebo na verejnosti, sadzba je od jedného do piatich rokov.

Reportáž  pripravil Roman Ruttkay.


TRNAVA/tvnoviny.sk, TV Markíza

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Trnava

Dôležité udalosti