Prokuratúra navrhla nový dôkaz. Rozsudok v kauze Kuciak môžu opäť odložiť

Ide o dáta z telefónu Aleny Zsuzsovej.

Rozsudok v kauze vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej môže súd opäť preložiť. Prokuratúra totiž získala novú analýzu dát z telefónu Aleny Zsuzsovej a navrhuje vrátiť celú kauzu späť do dokazovania, píše Denník N.

Rozsudok v kauze sa posúval už začiatkom augusta. Predsedníčka senátu Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) Ružena Sabová ho zrušila náhle. Senát potreboval viac času na poradu.

O vine či nevine Zsuzsovej, Mariana Kočnera a Tomáša Szabóa sa tak verejnosť mala dozvedieť až 3. septembra.

No rozsudok nemusí byť vyhlásený ani v tento štvrtok. Prokuratúra navrhuje, aby bol do dokazovania zahrnutý spomínaný dôkaz. Ten je v neprospech Zsuzsovej aj Kočnera, ktorí sú obžalovaní z objednávky vraždy.

Úrad špeciálnej prokuratúry tento dôkaz podľa denníka doručil súdu v pondelok. Týkať sa má dát z mobilného telefónu Zsuzsovej. "Súd teraz musí rozhodnúť, či prípad vráti do dokazovania alebo návrh prokuratúry odmietne a vyhlási rozsudok," uvádza denník.

Ružena Sabová potvrdila, že na ŠTS bol v pondelok podaný návrh zo strany prokurátora na doplnenie dokazovania v rozsahu 65 strán. Nariadený termín hlavného pojednávania na štvrtok však podľa nej zostáva v platnosti.

Prokuratúra na otázky denníka neodpovedala. Pravdepodobne však získala nový dôkaz až teraz. Na konci pojednávania totiž prokurátor vyhlásil, že ďalšie dôkazy už nemá.

Pojednávanie s Kočnerom a spol. sa začalo v januári tohto roka. Senát zložený z predsedníčky sudkyne Ruženy Sabovej a sudcov Ivana Matela a Rastislava Stieranku doposiaľ odpojednával 22 dní.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk, TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme All for jan

Dôležité udalosti