VIDEO: Ďalší sporný policajný zákrok? Policajt v centre Košíc poslal jednou ranou mladíka k zemi

Ilustračná snímka.
Zdroj: TV Markíza

Incident začína tým, že partia mladíkov sa snaží dohovoriť svojmu kamarátovi.

Ďalší sporný policajný zákrok? Televízia Markíza získala video, na ktorom muži zákona pacifikujú mladíka v centre Košíc. Hlavný aktér zostal po slovnej výmene a údere do hlavy na zemi. Tým sa to ale celé neskončilo.

Jednou ranou policajt posiela k zemi mladíka. Video vzniklo počas sobotňajšej noci uprostred zábavy v centre Košíc.

Záznam sme ukázali rektorke policajnej akadémie. Práve tam sa budúci policajti učia, ako majú zasahovať a robiť zákroky.

„Vyzerá že tam vznikla nejaká šarvátka a samotní civili, kamaráti sa snažia spacifikovať niekoho, kto vyvoláva nejaké hádky," povedala na úvod Kurilovská.

Policajt mladíkovi tyká. „Policajt je ten, ktorý má situáciu ukľudniť, má dohovoriť a snažiť sa, aby ostatní neútočili," pokračovala.

Nevieme, čo tomu všetkému predchádzalo a v ktorom momente autor videa začal nakrúcať. Jasné však je, že s problémovým aktérom jeho priatelia ustupovali mimo centra diania.

Po tom, čo je mladík už na zemi, pacifikujú ho štyria muži zákona. Divák, ktorý nám video poskytol, dokonca tvrdí, že kľačali priamo na mladíkovi. Jeden z nich sa mu snaží nasadiť putá. Ďalší ho udrie.

„No a teraz sme už svedkami toho, že samotní policajti útočia na osobu, ktorá podľa toho videa nevykazovala znaky, že by ohrozovala niekoho. Tento záver sa zdá brutálny, neadekvátny na to, že ten človek bol sám, už bol spacifikovaný na zemi," vysvetlila Kurilovská.

Ako sa to celé skončilo, zatiaľ jasné nie je. Dnes sme sa snažili zistiť viac aj priamo na mieste, no dvere nám nikto neotváral.

Po zásahu na Georgea Floyda v Amerike či Slováka Jozefa Chovanca v Belgicku vníma aj slovenská verejnosť zákroky zo strany polície citlivejšie.

O stanovisko k celému zákroku a tomu, čo sa tam dialo, sme požiadali aj krajské riaditeľstvo polície v Košiciach. Vyjadriť by sa mali zajtra.

Viac v reportáži Zuzany Ferenčákovej.


Celé vydanie dnešných Televíznych novín nájdete na markizaplus.sk.

KOŠICE/tvnoviny.sk

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti