Zlatica Kušnírová: Zsuzsovej som chcela niečo povedať. Možno by plakala viac ako ja

telerano rodicia_tvnoviny.mp4
Zdroj: TVNOVINY.sk/Martin Lachkovič

Jozef Kuciak hovorí, že vrahom môžu odpustiť, ak si vinu priznajú.

Rodičia Jána a Martiny si najviac zo všetkého želajú spravodlivý rozsudok. Podobné pocity ako dnes už prežívali v auguste, keď očakávali rozhodnutie súdu. Senát ho nakoniec odložil, pretože potreboval ďalší čas na rozhodnutie.

"Pre mňa je to ešte horšie. Prvýkrát sme očakávali verdikt a teraz je to horšie, lebo nevieme, čo nás čaká. Nový dôkaz navrhol prokurátor, takže by to mohlo byť plus pre nás. Ale sú okolo toho rôzne šumy, že môže byť možnosť prepustenia alebo malého trestu. Desí ma, že možno naše deti zomreli zbytočne a nebude vykonaná spravodlivosť tak, ako má byť," myslí si Zlatica Kušnírová.

Jozef Kuciak uviedol, že krátko po vražde zažili šok a vyhýbali sa médiám. Nakoniec ale práve podpora novinárov a verejnosti ich prinútila ísť ďalej a bojovať za spravodlivosť. "Veľmi nám pomohla práca novinárov, že boli pri nás, že všetci slušní ľudia sa postavili a pričinili o to, že sa to dostalo do štádia, kde je to teraz."

Kušnírová dodala, že prekonali najťažšie obdobie svojich životov. "Mám tu svoju osobnú vojnu s veľkým húfom ľudí. Myslím tým tých, čo sú za Kočnerom. Kočner v tom nie je sám. Sú tam silní, mocní oligarchovia v bielych golieroch," dodala Kušnírová.

Najväčšou oporou im boli ich deti, ktoré sa ich snažili chrániť aj pred nenávistnými správami na sociálnych sieťach. Momentálne im radosť robia vnúčatá.

Na otázku, či sú rodičia schopní odpustiť vrahom ich detí, Jozef Kuciak odpovedal, že vrahovia musia najprv priznať vinu a správať sa tak, aby si odpustenie zaslúžili. "Arogancia tam ostala," dodal Jozef.

Kušnírová si spomína aj na konfrontáciu s Alenou Zsuzsovou počas pojednávania. Povedala jej, že nebyť vraždy, mohla byť teraz doma so svojou dcérou Martinou. "Chcela som jej povedať niečo viac a možno by plakala viac ako ja," dodala.

Celý rozhovor s rodičmi Jána a Martiny si môžete pozrieť vo videu:


BRATISLAVA/kk

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme All for jan

Dôležité udalosti