VIDEO: Zsuzsová zamierila na slobodu, pred väznicou ju však opäť zadržali policajti

Rozsudok v prípade vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej ešte nie je právoplatný.

Špecializovaný trestný súd (ŠTS) v Pezinku prepustil vo štvrtok Alenu Zsuzsovú z väzby na slobodu. Dôvodom je, že ju súd oslobodil spod obžaloby v kauze vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. Uviedla to predsedníčka senátu Ružena Sabová.


Slobodu si však dlho neužila. Po prepustení z leopoldovskej väznice ju totiž elitní policajti zatkli za podozrenie z príprav vrážd právnikov Daniela Lipšica, Maroša Žilinku a Petra Šufliarskeho. V tomto prípade by prípravné konanie mala stráviť vo väzbe.

„Nie je to nič prekvapujúce, je to klasický postup orgánov činných v trestnom konaní. Akurát sme nevedeli, o aký skutok pôjde. Sú dva, jeden je vražda Basternák a druhý je príprava prokurátorov. Za jeden z nich určite pôjde návrh na vzatie do väzby. Uvidíme, ako sa rozhodne sudca, ktorý bude mať službu a ktorý bude o návrhu na vzatie do väzby rozhodovať,“ povedal Zsuzsovej právny zástupca Štefan Neszméry.

Zadržanie Aleny Zs.

AUTENTICKÉ ZÁBERY Z OPÄTOVNÉHO ZADRŽANIA ALENY ZS.

Uverejnil používateľ Polícia Slovenskej republiky Štvrtok 3. septembra 2020

"Dnes NAKA zadržala obžalovanú Alenu Zs. v konaní pre prípravy medializovaných vrážd. Je to ďalší krok k tomu, že od presadzovania spravodlivosti neodstúpime,“ vyjadril sa k prípadu na sociálnej sieti policajný prezident Peter Kovařík.

NAKA ZADRŽALA ALENU ZS. + VYJADRENIE PREZIDENTA POLICAJNÉHO ZBORU Prezident PZ Peter Kovařík: „Rozsudok súdu 1. stupňa...

Uverejnil používateľ Polícia Slovenskej republiky Štvrtok 3. septembra 2020

Alenu Zsuzsovú už previezli na NAKA do Nitry.


Alenu Zsuzsovú zadržalo policajné Lynx Commando 28. septembra 2018 v dome na Okružnej ulici na Leteckom poli v Komárne. Následne 30. septembra 2018 bola ako obvinená vzatá do väzby. Rozsudok v prípade vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej ešte nie je právoplatný.

PEZINOK/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme All for Jan

Dôležité udalosti