Prvá reakcia právneho zástupcu Mariana Kočnera

ohovaranie dedinčanov.mp4
Zdroj: TASR

Na otázku, ako na rozsudok reagoval Marian Kočner, odpovedal stroho.

Od začiatku sme hovorili, že dôkazy boli slabé. Takto reagoval na rozsudok Špecializovaného trestného súdu právny zástupca Mariána Kočnera Marek Para. Podľa neho bol mediálny obraz iný, ako to bolo v skutočnosti.

„Od začiatku som tvrdil, že dôkazná situácia bola slabá a myslím si, že vyšetrovateľ už pri ukončovaní vyšetrovania pri akejkoľvek našej námietke toto absolútne ignoroval. A v podstatne únikom čiastkových informácií zo spisu skorej dochádzalo k zavádzaniu," uviedol Para.

Na otázku, ako na rozsudok reagoval Marian Kočner, odpovedal stroho.

„Bol som s ním veľmi krátko a povedali sme si, že si dáme poradu. Takže na reakciu väčšieho rozsahu nebol čas," uzavrel Para.

Neszméry: Zvíťazila spravodlivosť, právo a zdravý rozum

Ako Mariana Kočnera, tak aj Alenu Zsuzsovú súd oslobodil. Jej obhajca Štefan Neszméry to okomentoval slovami, že zvíťazila spravodlivosť.

„Ja som sa ráno vyjadroval k tomu, že dnes sa bude jedna z procesných strán odvolávať. Našťastie, môžem povedať, že to nie sme my. K výsledku rozsudku môžem povedať iba toľko, že zvíťazila spravodlivosť, zvíťazilo právo a zdravý rozum. Od začiatku sme tvrdili, že naša účasť na tomto skutku je neprípustná, my sme to od začiatku odmietali. Poukazovali sme na tie nezrovnalosti, ktoré spomínala aj predsedníčka senátu a na hlavnú zásadu in dubio pro reo. Nechcem to nazvať, že sme spokojní, ale boli tam určite braté zretele na naše námietky, na naše vyjadrenia, na naše záverečné slovo," skonštatoval Neszméry.

Podľa jeho slov boli jediným dôkazom voči Alene Zsuzsovej výpovede Zoltána Andruskóa.

„Boli to jeho výpovede a jeho nezrovnalosti. My sme tvrdili od začiatku, že Andruskó vypovedá podľa potreby, že sleduje televíziu a podľa toho dopĺňa svoje výpovede a dnes to sudkyňa sama povedala, že tam boli nezrovnalosti, ktoré neboli odstránené," dodal Neszméry.

PEZINOK/mm

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Allforjan

Dôležité udalosti