Daniel Lipšic deň "po": Nevzdáme to, bojujeme ďalej

Marian Kočner na pojednávaní.
Zdroj: TASR

Večer pred rozsudkom advokát pripravol rodinu na najhoršie.

"Nevzdáme to, bojujeme ďalej." Tak znie odkaz právneho zástupcu rodičov Jána Kuciaka Daniela Lipšica po včerajšom vynesení rozsudku. Marian Kočner a Alena Zsuzsová boli oslobodení spod obžaloby z objednávky vraždy novinára. Podľa súdu im obžaloba nepreukázala vinu.

Lipšic na Facebooku napísal, že pôvodne sa chcel k rozsudku vyjadriť až budúci týždeň, keď "opadnú" emócie. Ráno ho však zastavovalo toľko ľudí, že sa rozhodol dodať nádej rodičom zavraždenej dvojice, ale aj verejnosti.

"Dnes pri rannom behu ma zastavovalo veľa ľudí so slovami podpory, ale aj s otázkou, čo teraz. Moja odpoveď bola a je: nevzdáme to, bojujeme ďalej. Rodičia Jána a Martiny, ale spolu s nimi my všetci očakávame spravodlivý trest pre vykonávateľov, ale aj objednávateľov chladnokrvnej vraždy ich obetí," napísal Lipšic.

Večer pred rozsudkom sa podľa Lipšica šírili fámy o tom, ako súd rozhodne a informoval o tom Janových rodičov a súrodencov. Ich odpoveď znela: "Nerozumieme, čo sa stalo, ale cítime to. Vydržíme a ďakujeme."

Advokát dodal, že zlo zvíťazí až vtedy, keď ľudia bojujúci za spravodlivosť svoj boj vzdajú.

Lipšic v relácii Na telo plus neskrýval, že ho rozsudok prekvapil. Tvrdí, že vina Kočnera a Zsuzsovej bola dostatočne preukázaná. Verí, že odvolanie na Najvyššom súde bude úspešné. Celé Na telo plus si môžete pozrieť TU.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme All for jan

Dôležité udalosti