Premiér Matovič sa ospravedlnil, že bol na svadbe bez rúška. Na testoch nebol zatiaľ ani raz

Horná Dolná
Horná Dolná Zdroj: TV Markíza

Na hostine bolo 150 hostí vrátane poslancov OĽaNO.

Premiér Igor Matovič sa vyjadril k medliazovaným informáciám, že na svadbe straníckeho kolegu Michala Šipoša nemal rúško a zabával sa na hostine so 150 hosťami.

Hygienici pritom dlhodobo varujú, že podujatia s veľkým počtom účastníkov a zatvorené priestory sú najrizikovejšie pri šírení koronavírusu.

Na svadbe bolo viacero politikov, vrátane ministra financií Eduarda Hegera či poslanca Jozefa Pročka. Na jednej zo skupinových fotiek vidieť, že jedným z mála, ktorý mal na sebe rúško, bol podpredseda parlamentu Gábor Grendel (OĽaNO).

Premiér Matovič sa za účasť na svadbe bez rúška ospravedlnil. "Svadba nebola tak, ako mala byť, ale cez rúško sa zle pije a je. Nechcete sa ani fotiť v rúšku. Áno, boli situácie, keď sme mali mať rúška a je mi ľúto a ospravedlňujem sa, ak sme ich nemali. Myslím si, že takto prebiehajú všetky svadby na Slovensku," povedal Matovič.

Zároveň s úsmevom dodal, že sa doteraz nedal ani raz testovať na koronavírus. Zo svadby sa vraj neozval nikto, kto má podozrenie na COVID-19.


BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Kultúra

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.