Rodiny Jána a Martiny veria, že za všetkým stojí Kočner. Zsuzsová možno na slobodu nepôjde

KOLIKOVA_tvnoviny.mp4
Zdroj: Reprofoto: tvnoviny.sk

Otec zastreleného novinára televízii Markíza opísal, čo prežíval pri čítaní verdiktu.

Rodiny Jána Kuciaka a jeho snúbenice si aj napriek oslobodzujúcemu rozsudku myslia, že vraždu zosnoval Marian Kočner a Alena Zsuzsová.

Obaja obžalovaní zatiaľ zostávajú za mrežami. Podnikateľ pre zmenky, Zsuzsovú zase zadržali pre obvinenie z príprav vrážd prokurátorov.

Otec zastreleného novinára televízii Markíza opísal, čo prežíval pri čítaní verdiktu a prečo odišli z pojednávacej miestnosti.

Rodiny zavraždených snúbencov do poslednej chvíle verili, že senát vráti proces do dokazovania. Aj keď zachytili vraj rôzne šumy, ako sa to zrejme skončí.

Sestra zavraždeného novinára hovorí o Marianovi Kočnerovi. Ten bol jediný, kto si verdikt prišiel vypočuť. Slová predsedníčky zasiahli celú rodinu.

Otec novinára Jozef Kuciak by si želal, aby policajti a súdy doriešili všetky kauzy, o ktorých Ján písal.

Alena Zsuzsová si slobodu neužíva. Pri bráne v leopoldovskej väznici ju čakali policajti. Zadržali ju v súvislosti s prípravami vrážd prokurátorov.

Obvinená je už niekoľko mesiacov. Okrem nej stíhajú aj Zoltána Andruskóa, Miroslava Marčeka a Tomáša Szabóa. Zsuzsovú z Leopoldova previezli na nitriansku NAKU.

Práve tam za ňou hneď po rozsudku prišiel aj jej advokát. Tento krok od policajtov vraj očakávali. Alena Zsuzsová k prípravám vrážd vypovedala zhruba pol hodinu, vinu odmieta. Viac času vraj zabralo spisovanie vecí, ktoré môže mať v policajnej cele pri sebe.

Vyšetrovateľ pre Zsuzsovú žiada väzbu, tá je aktuálne v policajnej cele v Nitre. O tom, či pôjde znova za mreže, bude rozhodovať čoskoro predseda Špecializovaného trestného súdu Ján Hrubala, pretože práve on má tento týždeň službu. 

Viac v reportáži Zuzany Ferenčákovej.

Celé vydanie piatkových Televíznych novín nájdete na markizaplus.sk.

BRATISLAVA/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Rozsudok

Dôležité udalosti