Spoločný home office vám zlepší aj sex. Chce to ale pravidlá

Reflex
Zdroj: shutterstoc.com/Jacob Lund

S pracovným správaním sa na home office sa súčasne zmenil aj milostný život.

Ako ste prežívali partnerské spolunažívanie počas núteného home officu a karantény? Veľa firiem už vrátila svojich zamestnancov do kancelárií, avšak až teraz sa dostávajú na povrch štúdie, ktoré sa počas home officov uskutočnili.

Tie dokázali, že práca z domu je prospešná pre sexuálny život partnerov. S pracovným správaním sa súčasne zmenil aj milostný život. A to až natoľko, že približne 50 percent párov hľadalo spôsob, ako si v karanténe okoreniť sexuálny život. Z 1 200 respondentov sa stala väčšina cez pandémiu sexuálne dobrodružnejšími.

Prečítajte si aj: Pár si adoptoval štyri deti. O pár týždňov zistili, že čakajú štvorčatá

To však neznamená, že mali aj častejší pohlavný styk, skôr popracovali na jeho zlepšeniu. Z výskumu ďalej vyplýva, že v nových návykoch a uvoľnení ma v pláne pokračovať 76 percent opýtaných.

Túto štúdiu potvrdil aj prieskum z Monmouth University, v ktorom až 51 percent účastníkov vyhlásilo, že je ich vzťah po pandémii silnejší.

„Je úžasné vidieť, koľko párov používa sex ako spôsob, ktorým si zvýšia pocit šťastia počas obmedzení," uviedla v tlačovej správe odborníčka na sex a vzťahy Anbelle Knight.

Pandemický vzťah

Pandémia bola náročná pre všetky vzťahy, hlavne pre tie partnerské. Nielenže partneri spolu bývali, ale v extrémnej blízkosti pri sebe aj pracovali. Aj keď to v niekoľkých prípadoch bol recept na katastrofu a krach vzťahu, nový prieskum zistil, že páry, v ktorých obaja partneri pracovali z domu, majú lepší sex a celkovo mala na nich pandémia pozitívny vplyv. Museli si však stanoviť pravidlá.

To z najbežnejších bola komunikácia o pracovných rozvrhoch, nasledovalo nosenie slúchadiel počas pracovného hovoru, presun do inej časti domu (bytu) na telefonovanie, minimalizácia hluku, udržiavanie podobnej pracovnej doby, vzájomné rozhovory počas vzájomných prestávok a zákaz domácich prác cez pracovnú dobu. A tak nejako pribudla aj kvalita a kvantita sexuálnych radovánok.

Zdroj: shutterstoc.com/fizkes

Stanovenie si pracovných podmienok v domácom prostredí podporuje aj vzťahová poradkyňa Gina Mara Guarino.

„Vymedzte si priestor, ktorý bude len váš a do ktorého vám nebude nikto vstupovať. To, že ste s partnerom v jednom dome (byte), neznamená, že sa na všetkých aktivitách musíte aj naraz zúčastniť. Pozrite si film, ktorý partner nechce vidieť, uvarte si jedlo len pre seba, alebo iba povedzte, že chcete čas pre seba. Partner to pochopí a zostanete pre seba zaujímavý, aj sexuálne," tvrdí Gaurino.

Prečítajte si aj: Hnevá vás muž pri sexe? Toto sú ich najčastejšie posteľné neresti

Sex

Jeden prieskum urobila aj spoločnosť SimplyHired. Opýtala sa 510 respondentov, ako ovplyvnila práca z domu ich vzťah s partnerom. Podľa výsledkov prieskumu uviedlo vyše 42 percent ľudí, že majú viac sexu ako pred pandémiou a skoro 38 percent ľudí uvádza, že počas práce z domu mali rovnaké množstvo sexu ako pred pandémiou. Ako uvádzajú, zvýšila sa však jeho kvalita.

Zostať / nezostať na home office

Vzhľadom k pozitívnym výsledkom je pravdepodobné, že sa ľudia nenahrnú do práce. Túto domnienku potvrdzujú aj čísla, keď 51 percent opýtaných uviedlo, že by po pandémii chceli aj naďalej pracovať z domu so svojím partnerom, uvádza portál zeny.cz.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme My ženy

Dôležité udalosti