Podnikateľov čakajú náročné mesiace. Treba splácať odložené odvody a dane

ilustračná snímka
ilustračná snímka Zdroj: Shutterstock.com

Ministerstvo financií už avizovalo, že mimoriadnu situáciu s daňami ukončí v závere septembra.

Hoci pandémia koronavírusu zúri v novej sile, úľavy pre podnikateľov sa pomaly končia. Firmy či živnostníci už viac nemajú možnosť posúvať si povinné sociálne odvody. A na dvere pomaly klopú aj odložené dane. Viacerých podnikateľov tak v nasledujúcich mesiacoch čakajú poriadne výdavky.

Marec, máj, jún a júl. To boli mesiace, za ktoré štát pre korona krízu umožnil podnikateľom odsunúť si odvodové povinnosti. Kto pre slabé tržby požiadal o úľavu, mohol si platenie Sociálnej poisťovni prehodiť na záver roka. Tomu je ale koniec. Za august sa už odvody prvýkrát odložiť nedajú a zaplatiť treba do zajtra. Hoci napríklad stánkári na jarmokoch či iní živnostníci, ktorí stále nemajú príjmy, by úľavy ešte uvítali. 

Možnosť odpustiť či posunúť si poistné na neskôr využilo asi 60-tisíc živnostníkov a firiem. Teraz ich to ale dobehne. Do konca decembra musia odložené odvody stihnúť splatiť spolu s tými riadnymi.

Mnohých podnikateľov teraz čakajú krušné mesiace. Nielenže bude treba splácať odložené odvody, ale za chrbtom pomaly zvonia aj nezaplatené dane. Ministerstvo financií už avizovalo, že mimoriadnu situáciu s daňami ukončí v závere septembra.


BRATISLAVA/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Dane

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.