Policajti zadržali Petra Vaska, svata Moniky Jankovskej

Christian Prudhomme.
Zdroj: TV Markíza

Jeho zadržanie má súvisieť s kauzou okolo trenčianskeho podnikateľa Ondreja Janíčka a bývalej štátnej tajomníčky za Smer.

NAKA dnes okrem Mochoviec zasahovala aj v kauze Fatima. Po najnovšej výpovedi klúčového svedka Michala Vidu, zadržali Petra Vaska, svata Moniky Jankovskej.

Peter Vasko je známy z mafiánskych zoznamov, kde figuruje v zločineckej skupine sýkorovcov. Ondrej Janíček tvrdí, že práve Peter Vasko ho po jeho prepustení z väzenia uniesol a priviezol za mafiánom Petrom Čongrádym, ktorý sa chcel zmocniť Janíčkovho baru Fatima v Trenčíne.

V tejto veci sa vedie už dvadsaťročný spor medzi Ondrejom Janíčkom a Monikou Jankovskou. Ešte ako sudkyňa ho poslala do väzenia za vydieranie. Janíček Jankovskú obviňuje, že za toto rozhodnutie zobrala peniaze od mafiánov. Konkrétne tri milióny slovenských korún. Opiera sa o svedectvo Michala Vidu, ktorý bol blízkym spolupracovníkom Petra Čongrádyho. Monika Jankovská odmieta, že by si peniaze vzala a roky tvrdí, že Petra Čongrádyho ani Michala Vidu nepozná.

Ondrej Janíček je obžalovaný z ohovárania a krivého obvinenia Moniky Jankovskej za ostré slová na jej adresu. Správy z aplikácie Threema medzi bývalou štátnou tajomníčkou a Marianom Kočnerom naznačujú, že Jankovská sa mala angažovať vo vyšetrovaní Janíčka a chcela, aby ho za ohováranie vzali do väzby.

V máji 2018 Kočnerovi napísala podľa Threemy túto správu: "Policajti sú v robote. Všetko majú pripravené na zajtra skoro ráno!!! A k...a prokurátorská nechce dať súhlas!!!!! Mňa naozaj j...e." Ondreja Janíčka vtedy zadržali, ale väzbu pre neho prokurátor nežiadal.

Michal Vida je odsúdený za podvody, no už vypovedal na inom súde o tom, čo sa malo diať pred 20 rokmi v pozadí celej kauzy. Na definitívu v prípade trenčianskeho podnikateľa Ondreja Janíčka si ešte budeme musieť počkať.

Podľa našich informácií Peter Vasko ešte nie je obvinený, okrem neho mali v utorok zadržať ďalších dvoch ľudí.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Fatima

Dôležité udalosti