Domáce

Dažďa sa tak skoro nezbavíme. Teplo však zostane

Zamračené počasie
Zdroj: shutterstock

Zajtra bude menej zrážok ako dnes, ale predsa sa im nevyhneme.

Zvlnený studený front už včera začal ovplyvňovať počasie nad našou krajinou. Je spojený s tlakovou nížou, ktorá bude pôsobiť aj v ďalších dňoch.

Zrážky

Zrážok sa tak skoro nezbavíme. Zajtra sa u nás vyskytnú zrážky vo forme prehánok alebo občasného dažďa, najmä však na severe a východe.

Teploty

Začal k nám prúdiť chladnejší a vlhký vzduch, čo sme pocítili najmä na západe. Slovensko sa bude aj zajtra nachádzať v teplotnom pásme 20 až 25 stupňov.

Zdroj: shutterstock

Hory

Na horách bude zajtra zväčša oblačné počasie s občasným dažďom alebo prehánkami, ktoré sa vyskytnú častejšie poobede. Ak sa vyberiete niekde do lesa, tak sa pripravte na to, že chodníky sú mokré a šmykľavé. V 1500 m bude okolo 13 stupňov.

Bio

V piatok sa z oblohy na horách ešte viac rozprší, takže na opaľovanie a turistiku to asi nebude.

Predpoveď na ďalšie dni

V piatok bude oblačno až zamračené s dažďom, prehánkami, ojedinele aj s búrkou. V sobotu bude podobne, ale od západu je šanca popoludní na postupné zlepšovanie počasia. V nedeľu a v pondelok bude zväčša polooblačno až oblačno, ale aj v týchto dňoch treba rátať s tým, že sa budú tvoriť prehánky, prípadne aj ojedinelá búrka.

Teploty sa výraznejšie nebudú meniť. Len od nedele začne do našej oblasti prúdiť o niečo teplejší vzduch. V piatok a v sobotu vystúpia od 18 do 27 stupňov. V nedeľu a v pondelok bude teplejšie a to od 22 do 29 stupňov.

BRATISLAVA/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.