Sudkyňa Sabová odmieta špekulácie o hlasovaní sudcov v kauze Kuciak

Pán profesor
https://videoarchiv.markiza.sk/video/markiza-backstage/epizoda/30997-markiza-backstage-10-zakulisie-sexy-fotoshootingu Zdroj: TASR

Hrubala sa svojich kolegov zastal.

Predsedníčka senátu, ktorý rozhodoval vo veci vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej Ružena Sabová oznámila šéfovi Špecializovaného trestného súdu Jánovi Hrubalovi, že medializované informácie o hlasovaní sudcov sú nepravdivé.

"Zároveň ma požiadala, aby som „zamedzil šíreniu nepravdivých správ zo súdneho spisu". Zdôrazňujem, že výsledky hlasovania o rozsudku v trestných veciach sú zo zákona tajné. Špekulácie niektorých médií o tom, kto ako hlasoval, výrazne a bez opory v zákone zasahujú do osobného i profesijného života dotknutých sudcov. Žiadam preto médiá, aby sa zdržali ďalšieho šírenia ničím nepodložených tvrdení," vyhlásil Hrubala.

Po vynesení oslobodzujúceho rozsudku voči Alene Zsuzsovej a Marianovi Kočnerovi médiá informovali, že dvaja sudcovia Rastislav Stieranka a Ivan Matel prehlasovali predsedníčku senátu Sabovú. Tá mala vraj hlasovať za odsúdenie všetkých obžalovaných.

V senáte mali byť vraj medzi sudcami zlé vzťahy a naštrbená mala byť aj ich komunikácia. Sabová však tieto špekulácie odmieta.

Hrubala sa k celému procesu vyjadril krátko po vynesení rozsudku. Senátu sa zastal a verí, že svoju prácu si sudcovia robia najlepšie, ako vedia.

„Ľútosť, ktorú cíti človek za smrťou dvoch ľudí, nám nedáva možnosť mstiť sa. Moji kolegovi i ja sme bytosti omylné. Som presvedčený, že urobili svoju prácu dobre," vyhlásil pred novinármi Hrubala.

Podľa jeho slov v rozhodnutí sudkyne Sabovej i sudcov Matela a Stieranku nezistíte ani náznak podozrenia, že by rozhodovali na základe strachu. „Môj názor je ten, že je to prejav samostatnosti kritického myslenia. Nie sme bezchybné bytosti, nemôžete to ohodnotiť ako ledabolú prácu," vyhlásil.

BRATISLAVA/TASR, tvnoviny.sk

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme All for Jan

Dôležité udalosti