Domáce

Z vraždy súdnej znalkyne je podozrivý expolicajt

Zastrelená súdna znalkyňa Viera
Zdroj: TV Markíza

Keď ho zadržali, bol opitý.

Súdnu znalkyňu našli zastrelenú v chatke v záhradkárskej oblasti Kobarč v Starej Ľubovni. Z vraždy je podozrivý expolicajt. Telo matky dvoch detí objavili v záhradkárskej oblasti pri Starej Ľubovni. Zabili ju najmenej dva výstrely.

Viera (†47), ktorá pochádzala z Veľkého Lippníka, ležala v chatke. Jej telo bolo za dverami na zemi, prikrytá dekou. Našli ju príbuzní. Mala minimálne dve strelné rany v hrudníku. Mŕtva bola približne jeden a pol dňa.

Zdroj: TV Markíza

Krátko po oznámení skutku policajti zadržali ako podozrivého Miroslava(62) zo Starej Ľubovne. Bol vo svojej chatke, ktorá sa nachádzala neďaleko chatky zavraždenej.

Košický krajský policajný hovorca Daniel Džobanik povedal, že podozrivý mal po požití alkoholu sa s nebohou mal pohádať a potom ju vraj mal usmrtiť najmenej dvoma výstrelmi zo svojej legálne držanej pištole do oblasti hrudníka. Na následky zranení bezprostredne po streľbe na mieste zomrela.

Po zadržaní podozrivého, ktorého vyšetril lekár Rýchlej zdravotnej pomoci pre zhoršený zdravotný stav, previezli do nemocnice. Tu ho strážili policajti. Dnes ráno dôvody hospitalizácie pominuli a s podozrivým budú pokračovať procesné úkony.

Vyšetrovateľ prešovskej krajskej kriminálky už začal trestné stíhanie pre obzvlášť závažný zločin vraždy.KOBARČ/Marek Vnenčák, TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.