Monika Jankovská má na krku ďalšie obvinenie. Spolu s ňou aj jej svat a ďalší

Má ísť o obvinenia z krivej výpovede a marenia spravodlivosti. Stíhajú aj doteraz kľúčového svedka Michala Vidu.

Peter Vasko, Milan Žáčik - expolicajt z NAKA a Anna Žedényiová - advokátka z Trenčína, ktorá má byť blízkou priateľkou Moniky Jankovskej a právničkou Petra Vaska. Všetci traja nocovali v policajnej cele po tom, čo ich v utorok (8.9.2020) zadržali policajti z Národnej kriminálnej agentúry.

Moniku Jankovskú priviezli na nitriansku NAKA okolo 8.30 h ráno. Okrem nej bol v budove aj jej svat Peter Vasko, zadržaná advokátka aj doteraz svedok v kauze Fatima Michal Vida. Prípad vyšetruje šéf tímu Kuciak Peter Juhás. Podľa zistení TV Markíza sú už všetci piati obvinení z rôznych trestných činov - krivej výpovede a marenia spravodlivosti.

Zdroj: TV Markíza

Monika Jankovská podľa Threemy napísala v roku 2018 Marianovi Kočnerovi, že kľúčový svedok Michal Vida výpoveď zmení: "Povie tri nacvičené vety. Janíček klame. Vydieral ma a donútil ma natočiť video. Neposlal som Markíze ani inde žiadne svoje vyjadrenie. Ospravedlňujem sa pani Jankovskej."

Začiatkom augusta tohto roka TV Markíza Michal Vida odpovedal na otázku, či ho v minulosti Monika Jankovská ovplyvňovala v tom, ako má vypovedať. Povedal, že áno. A porozprával toho oveľa viac. Práve jeho výpoveď je kľúčová aj v prípade utorkovej zadržiavacej akcie NAKA.

Chcela ho mať vo väzbe

Monika Jankovská mala však podľa správ z aplikácie Threema písať Marianovi Kočnerovi aj o pôvodnom majiteľovi baru Ondrejovi Janíčkovi. V tom čase ho obvinili z ohovárania a krivého obvinenie práve bývalej štátnej tajomníčky. Vyzerá to tak, že chcela, aby ho za to vzali do väzby.

"Policajti sú v robote. Všetko majú pripravené na zajtra skoro ráno!!! A k...a prokurátorská nechce dať súhlas!!!!! Mňa naozaj j...e." Ondreja Janíčka vtedy síce zadržali, ale väzbu pre neho nakoniec prokurátor nežiadal.

Správu budeme aktualizovať. Téme sa dlhodobo venuje reportérka Zuzana Ferenčáková.


BRATISLAVA/ TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Fatima

Dôležité udalosti