O väzbe pre svata M. Jankovskej a ďalších bude rozhodovať súd, ktorému kedysi šéfovala

Peter Vasko, jeho advokátka a expolicajt NAKA strávili už druhú noc v policajnej cele.

Svat Moniky Jankovskej, advokátka Anna Žedényiová a expolicajt NAKA Milan Žáčik sú stíhaní za marenie spravodlivosti. Vyšetrovateľ NAKA Peter Juhás im vzniesol obvinenie pre to, že podľa neho ovplyvňovali výpoveď Michala Vidu v kauze trenčianskeho baru Fatima.

V stredu (9.9.2020) ich vypočúvali na nitrianskej expozitúre NAKA.

Obvinená je aj Monika Jankovská a samotný Vida. Ten s policajtmi spolupracuje, ostatní vinu odmietajú. Vyšetrovateľ a prokurátor z Trenčína žiadajú pre troch z nich väzbu.

Pre TV Markíza to potvrdil hovorca prokuratúry Marian Sipavý s tým, že dozorujúci prokurátor už podal návrh na Okresný súd v Trenčíne.

"Prokurátor Krajskej prokuratúry Trenčín podal dňa 10.9.2020 na Okresný súd Trenčín návrh na vzatie obvinených P.V. , A. Ž. a M.Ž., do väzby z dôvodov útekovej (P.V.,), kolúznej (P.V. , A.Ž., M.Ž.) a preventívnej väzby (P.V., A.Ž. , M..Ž.)," napísal nám Marian Sipavý z trenčianskej prokuratúry.

Pre Petra Vaska teda podľa hovorcu žiada väzbu preto, aby neutiekol, neovplyvňoval svedkov a nepokračoval v trestnej činnosti.

Pre advokátku Annu Žedényiovú a expolicajta Milana Žáčika žiada prokurátor väzobné stíhanie preto, aby neovplyvňovali svedkov a nepokračovali v trestnej činnosti.

Len pripomeňme, že všetci traja obvinení žijú a pôsobia práve v Trenčianskom kraji. Tam sa podľa vyšetrovateľa skutok stal a preto prípad dozoruje prokurátor z Trenčína a rozhodovať bude tiež trenčiansky súd. Monika Jankovská bola pred rokmi predsedníčkou tohto okresného súdu.

Súd zatiaľ neuviedol, kedy bude o obvinených rozhodovať. Sudca totiž aktuálne pojednáva v inej veci.

Bývalá štátna tajomníčka je vo väzbe od marca. Zadržali ju pri akcii Búrka. Obvinená je z prijímania úplatku a podplácania. Michal Vida si zase odpoykáva trest za podvod.

Pozrite si včerajšiu reportáž k tejto téme.BRATISLAVA/ TV Markíza
Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme Fatima

Dôležité udalosti