Zeman sa nečakane vyznal zo sympatií ku Kiskovi

Prezidenti - Miloš Zeman a Andrej Kiska počas oficiálneho privítacieho ceremoniálu v Prahe.
Zdroj: SITA

Hlava štátu dnes prvýkrát absolvovala oficiálnu návštevu. Ako inak v Česku.

Medzi Andrejom Kiskom a Milošom Zemanom je politická chémia. Tvrdí to sám český prezident, ktorý vo voľbách podporil Robert Fica. Po dnešnom stretnutí v Prahe to ale Zeman vidí na priateľstvo aj s Kiskom.

"V politike existuje pojem personálna chémia, čo znamená nadviazanie priateľských vzťahov a myslím, že dnešným stretnutím, ktoré bude pokračovať pracovným obedom, sme v tejto personálnej chémii veľmi pokročili. Samozrejme, že prezident Kiska skôr patrí, ak som dobre porozumel, k pravému stredu, ja sa označujem za ľavicového politika, ale nemyslím, že by to mala byť prekážka v našich vzájomných vzťahoch," vyhlásil na spoločnej tlačovej besede Zeman. 

Zdroj: SITA

Česká hlava štátu nevidí problém ani v tom, že pred slovenskými prezidentskými voľbami otvorene podporil Kiskovho protikandidáta premiéra Roberta Fica. "Ani ja, ani Martin Schulz, ani François Hollande, ktorí práve preto, že sú ľavicoví politici, podporovali Roberta Fica, nie sú občania SR, nemajú právo voliť," dodal Zeman, podľa ktorého je úplne normálne, že pravicoví politici podporujú pravicových a ľavicoví zasa ľavicových.

"Nevidím v tom žiadnu prekážku v našich vzťahoch." Kým Miloš Zeman hovoril o chémii, Kiska spomínal súzvuk. "Oboch nás spája záujem ľudí našich krajín, to, čo potrebujú občania našich krajín. Tých tém je veľa a som rád, že na ne máme spoločné uhly pohľadu. Pán prezident to volá chémia, ja to volám ľudský súzvuk," vyhlásil slovenský prezident.PRAHA/TV Markíza, SITA

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti