Škandál v Prešove: Pre sporné faktúry za búranie vybuchnutej bytovky sa bude prepúšťať

Roman Luknár ako riaditeľ seriálového gymnázia
Zdroj: TV Markíza,

Mesto prepustilo tri osoby.

Škandál na Mestskom úrade v Prešove. Pre sporné faktúry za búranie výbuchom zničenej bytovky tam budú padať hlavy. Mesto demolačnej firme síce zaplatilo podľa znaleckého posudku, no tá si môže exekútorom vymôcť celý milión eur. Úradníci sa voči súdnemu platobnému rozkazu nestihli včas odvolať.

Búracia firma si za demoláciu, vývoz a triedenie sutín vyúčtovala sumu vyše milión 18-tisíc eur. Mesto si po spŕške kritiky za predražené práce dalo vypracovať znalecký posudok a firme na účet poslalo o takmer 240-tisíc eur menej.


Podľa znalcov konateľ firmy nesprávne vyúčtoval niektoré položky. Firma ale trvá na zaplatení celej sumy. Elektronicky preto Okresný súd v Banskej Bystrici požiadali o vydanie platobného rozkazu. Ten peňažný nárok firmy uznal a rozkaz ešte 11. augusta poslal mestu.

S už dovtedy zaplatenou zálohou, trovami konania a úrokmi z omeškania suma prevyšuje milión eur. Mesto ale do 15 dní nestihlo podať odpor. úradníci si chybu si priznali až teraz.

Odpor voči platobnému rozkazu podali až 2 týždne po lehote. Po oficiálnom správoplatnení platobného rozkazu môže firma pokojne na radnicu poslať exekútora, ktorý by peniaze z mestskej kasy vytiahol.

Podľa našich informácii za chybu, ktorá môže stáť mesto vyše štvrť milióna eur dostala výpoveď vedúca finančného odboru, jej sekretárka a referentka.

PREŠOV/tvnoviny.sk

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Faktúry

Dôležité udalosti