Alena Zsuzsová je obvinená z príprav viacerých vrážd. Najviac peňazí ponúkala za Daniela Lipšica

Reflex
Zdroj: TASR/ Ján Krošlák

Nemala žiadny motív, ale objednávateľ je zatiaľ neznámy.

Alena Zsuzsová popiera, že by sa podieľala na prípravách vrážd prokurátorov a advokáta. Takto sa bránila pred sudcom Jánom Hrubalom, ktorý rozhodoval o jej väzbe.

Aj v tomto prípade proti nej svedčí Zoltán Andruskó. Priznal sa, že mal zháňať vykonávateľov.

Alena Zsuzsová má na krku stíhanie z viacerých vrážd. Keď sa po oslobodzujúcom verdikte dostala na slobodu, otočili ju pri bráne policajti. Ján Hrubala ju poslal do väzby za prípravy likvidácií prokurátorov Maroša Žilinku, Petra Šufliarskeho a advokáta Daniela Lipšica.

Sudca napriek tomu videl všetky tri dôvody väzby. Markíza má k dispozícii jeho uznesenie v anonymizovanej podobe.

Svedectvo Zoltána Andruskóa spochybnil v niektorých častiach senát, ktorý rozhodol o jej nevine v prípade vraždy Jána Kuciaka. Ján Hrubala vysvetlil, čo si myslí on o Andruskóovi ako svedkovi. Netreba zabúdať na to, že aj on je v tomto prípade obvinený. Na čo sa v listoch sťažuje, lebo vraj bez neho by o prípravách vrážd policajti nevedeli.

Ďalej píše, že každé jeho tvrdenie treba vnímať osobitne, aj vo vzájomnom súhrne. Podľa neho je faktom, že obsah svedectva vo vzťahu k Zsuzsovej neostal osamoteným dôkazom, ale bolo podporené aj ďalším radom nepriamych dôkazov, ktoré poukázali na ich úzku komunikáciu a spoločné páchanie trestnej činnosti najzávažnejšieho charakteru.

Marian Kočner zatiaľ obvinený nie je. Stíhaná je Zsuzsová, Andruskó, Marček a Szabó.

Podľa Zoltána Andruskóa ponúkala Alena Zsuzsová za vraždy desiatky tisíc eur. Najviac mala údajne ponúkať za život advokáta Daniela Lipšica. Ona sama alebo Zoltán Andruskó ale nemali motív právnikov zlikvidovať.


BRATISLAVA/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti