Viete, čo je simmering? Dvojminútový rituál dokáže vzťahu vrátiť iskru

Nebezpecny chodnik_tvnoviny.mp4
Zdroj: Lipik Stock Media/shutterstock.com

A nejde pri ňom o vytvorenie sexuálneho napätia.

Maličké pozornosti či milá gestá nepotešia iba dušu, ale dokážu vo vzťahu navodiť aj to pravé iskrivé erotické napätie. Hovorí sa, že najväčšie zamilovanie trvá pol roka.

Iste nám dáte za pravdu, že veľa párov sa po nejakej dobe dostane vo vzťahu do typického stereotypu. Rýchla ranná rozlúčka na prahu dverí a po dlhom pracovnom dni ste večer unavené na to, aby ste sa venovali partnerovi. A vášeň sa stratila niekde po ceste.

A možno ani neviete, že jestvuje úplne jednoduchá vec, ktorá partnerom veľmi pomôže.

Šťastné páry majú jedno spoločné

Vedci v štúdii, ktorú zverejnili v Journal of Social and Personal Relationships, skúmali vzťahy a zistili, že dlhodobo šťastné a spokojné páry majú jednu vec spoločnú.

Testovali študentov, ktorí mali aspoň štyri mesiace pevný vzťah. Pýtali sa ich niekoľko otázok. Napríklad, koľko majú spoločných priateľov, koľko času denne strávia pri spoločných aktivitách alebo, ako by zhodnotili kvalitu svojho vzťahu.

Prečítajte si tiež:

Odborníci zistili, že páry s veľkým okruhom spoločných priateľov sa cítili viac späté a považovali svoj zväzok za pevnejší a intenzívnejší ako tie, ktoré nemali spoločných známych.

Vyskúšajte tzv. simmering

Ak sa vo vzťahu stále cítite šťastní, ale už to nemá ten náboj ako na začiatku, skúste tzv. simmering. Podľa sexuálneho terapeuta a autora kníh o vzťahoch Stephena Snydera, práve tento dvojminútový rituál dokáže znovu pozdvihnúť náladu vo vzťahu.

Podstata spočíva v tom, že si partneri urobia jeden na druhého krátky čas a vzájomne sa vnímajú. Intímne objatie i dotyk, cítiť tlkot srdca druhého, či pobozkať partnera na krk dokáže vraj predchádzať každodennej rutine.


Pritom nepôjde primárne o vytvorenie sexuálneho napätia. Podstatou je, aby sa partneri cítili spolu dobre a tešili sa z prítomnosti toho druhého. Vzrušenie bude len príjemný vedľajší efekt.

Ako do dosiahnuť? Vezmite svoju polovičku do náručia a vnímajte jej prítomnosť všetkými svojimi zmyslami. Možno sa vám dokonca podarí taký rituál zaradiť dlhodobo do spoločného života, uvádza bety.cz.


BRATISLAVA/tvnoviny.sk

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme My ženy

Dôležité udalosti