Vo Svidníku zatvorili lávku na pontónovom mostíku. Objavili na nej nebezpečné diery

Mesto už malo s mostíkom problém aj v minulosti.

Pontónový most vo Svidníku prináša mestu jeden problém za druhým. Na lávke pre peších objavili nebezpečné diery a tak ju mesto radšej zavrelo. Mohli by byť nebezpečné, hlavne po zotmení.

„V priebehu dnešného dňa bude obhliadka technického stavu a pristúpime rovno k oprave," povedala hovorkyňa Svidníka Kristína Tchirová.

Aktuálne je síce uzatvorená len jedna lávka pre peších, no vylúčené nie je ani to, že mesto bude musieť pristúpiť aj k ďalším opatreniam.

V roku 2018 dalo vtedajšie vedenie mesta natrieť konštrukciu mosta za 26-tisíc eur. Podľa miestnych predražená zákazka.

„Bolo vyšetrovateľom začaté trestné stíhanie pre podozrenie so spáchania prečinu porušovania povinností pri správe cudzieho majetku," tvrdí riaditeľ Okresného riaditeľstva PZ Svidník Jaroslav Suvák.

Policajti v tomto prípade začali konať pred rokom, keď nové vedenie mesta podalo trestné oznámenie. Výsledok však nikto nepozná ani dnes.

„Stav mosta je stále horší a horší jeho používaním. Predpokladáme, že v dohľadnej dobe ho bude treba buď kompletne rekonštruovať alebo pristúpiť k novému mostu," objasnila Tchirová.

Dá sa predpokladať, že tak ako teraz opravia lávku na jednej strane, možno ešte do zimy budú musieť to isté urobiť aj na tej druhej.

Viac sa dozviete z reportáže Pavla Siváka.


SVIDNÍK/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Svidník

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.