Slovensko čaká koncom týždňa výraznejšie ochladenie

cesko vlak_tvnoviny.mp4
Zdroj: Reprofoto: tvnoviny.sk

V najteplejších oblastiach bude minimum nižšie ako desať stupňov Celzia.

Výraznejšie ochladenie čaká Slovensko už koncom aktuálneho týždňa, chladné budú najmä rána. Na sociálnej sieti o tom informoval Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ).

Vo štvrtok (17. 9.) postúpi od severu cez územie Slovenska podľa meteorológov studený front, za ktorým k nám prenikne chladný vzduch. "Ochladenie tak pocítime už v noci zo štvrtka na piatok (18. 9.) a nasledujúce noci budú ešte chladnejšie, pretože zoslabne vietor a nebude takmer žiadna oblačnosť. Vzduch bude navyše suchý," komentovali.

V horských dolinách tak teplota môže podľa SHMÚ klesnúť až na hodnoty okolo nuly a aj v najteplejších oblastiach bude minimum nižšie ako desať stupňov Celzia. Ojedinele, v dolinách a kotlinách miestami, treba počítať aj s prízemnými mrazmi.

V utorok ešte ovplyvňuje počasie na Slovensku mohutná tlaková výš. V strednej Európe a jej širšom okolí sa udržiava veľmi teplý vzduch, preto je v denných hodinách podľa meteorológov mimoriadne teplo. Aj noci sú teplé, avšak na niektorých miestach Slovenska sú aj počas tejto veľmi teplej periódy už rána chladnejšie.

V noci z pondelka (14. 9.) na utorok klesla teplota vzduchu najnižšie na stanici pri Dobšinskej ľadovej jaskyni, kde namerali približne päť stupňov Celzia. Naopak, na stanici v Mlynskej doline v Bratislave bolo minimum rovných 19 stupňov Celzia.

BRATISLAVA/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Počasie

Dôležité udalosti