Výpoveď Michala Vidu v kauze trenčianskeho baru Fatima odkrýva obludné podozrenia

Ako mali niektorí aktéri tohto príbehu kšeftovať so spravodlivosťou vo svoj prospech.

Chceli zobchodovať svedectvo? Výpoveď Michala Vidu v kauze trenčianskeho baru Fatimu odkrýva obludné podozrenia, ako mali niektorí aktéri tohto príbehu kšeftovať so spravodlivosťou vo svoj prospech.

Televízia Markíza má k dispozícii jeho výpoveď z verejného pojednávania v Nitre. Aj na základe jeho slov policajti obvinili Moniku Jankovskú a ďalších.

Michal Vida si aktuálne odpykáva trest za krátenie daní. Keď bol na slobode, prehovoril o tom, ako sa mali mafiáni v spoluprácu s Monikou Jankovskou ešte ako sudkyňou, zmocniť trenčianskeho podniku Fatima. Ten patril podnikateľovi Ondrejovi Janíčkovi. Vida ale potom náhle svoju výpoveď zmenil. Teraz vysvetlil, čo za tým malo byť.

„Bolo mi za to sľúbené, že pani JUDr. Jankovská osobne vybaví to, aby mi bol potvrdený trest tri roky s podmienečným odkladom na päť rokov, aby bol právoplatný za skrátenie daní a poistného s tým, že mi bude zrušené totožné stíhanie za zločin krivého obvinenia a prečin ohovárania, kde je poškodená JUDr. Jankovská a že to bude zrušené, čo nebolo zrušené. Dostal som štyri roky nepodmienečne. Ja som splnil moju časť dohody, ale ona nie. Nie som na to pyšný," uviedol Vida počas výsluchu.

„To je absurdné, aby na základe takýchto svedeckých výpovedí bolo vznesené obvinenie mojej klientke, pretože tieto osoby viac ako osem rokov očierňujú moju klientku, sú viackrát súdne trestané osoby," reaguje Peter Erdos, advokát Moniky Jankovskej.

Viac v reportáži Zuzany Ferenčákovej

 

BRATISLAVA/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Fatima

Dôležité udalosti