Domáce

Posledný pracovný deň tohto týždňa si nezabudnite dáždniky!

Dážď (ilustračná snímka)
Dážď (ilustračná snímka) Zdroj: Shutterstock.com

Vietor zajtra zosilnie a to najmä na západe a východe Slovenska.

Dnešné oblačné a na niektorých miestach aj prehánkové počasie bolo pod vplyvom tlakovej níže, ktorej stred sa pomaly presúva smerom nad Balkán. Odtiaľ bude posielať aj nad Slovensko veľkú oblačnosť a zrážky. Jej vplyv na počasie u nás potrvá až do soboty, kedy sa presunie nad Ukrajinu.

Zrážky

U nás sa zajtra prejavia vo forme dažďa, prehánok, ale aj ojedinelých búrok, pri ktorých môže lokálne napršať až okolo 20 litrov na meter štvorcový.

Zdroj: Shutterstock.com

Hory

Na horách bude oblačno až zamračené s dažďom, prehánkami alebo lokálnymi búrkami. V 1500 m bude okolo 12 stupňov.

Bio

Nepriaznivé a upršané počasie bude na horách pokračovať aj v sobotu. Biopredpoveď zostáva na 3. Aj zajtra budeme pod vplyvom miernej záťaže.

Predpoveď na ďalšie dni

V sobotu sa stred tlakovej níže presunie nad Ukrajinu a to znamená, že odtiaľ bude ešte ovplyvňovať počasie najmä na východe Slovenska. Preto tam bude veľká oblačnosť s dažďom, prehánkami, alebo búrkami. Na ostatnom území sa od západu počasie zlepší.

Teplota vystúpi na 20 až 27 stupňov. V nedeľu už bude krajšie, zväčša polooblačno a ak sa vyskytnú prehánky, tak iba výnimočne. Oteplí sa na 22 až 29 stupňov.

V pondelok sa majú prehánky alebo búrky vyskytnúť najmä na západe. V utorok už kdekoľvek, najmä však v horských oblastiach. Teplota sa bude v pondelok a v utorok pohybovať od 22 do 29 stupňov.

BRATISLAVA/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti