NAKA zadržala exriaditeľa kriminálneho úradu finančnej správy Makóa. Súvisí to s takáčovcami

Nový most medzi Komárnom a Komáromom cez Dunaj sa volá Monoštor.
Zdroj: Facebook/Polícia Slovenskej republiky

Obvinený je znásilnej trestnej činnosti.

NAKA vo štvrtok (17. 9.) od skorého rána zasahovali v Jelenci pri Nitre. V rámci akcie Boží mlyn zadržala bývalého riaditeľa Kriminálneho úradu finančnej správy Ľudovíta Makóa, ktorý je obvinený z násilnej trestnej činnosti.

Elitní policajti zasahovali podľa našich informácií na dvoch miestach, v dome a v jeho SBS.

Makóov advokát Zoltán Perhács povedal, že je predčasné vyjadrovať sa k zadržaniu. Zatiaľ ani on nevie podrobnosti a dôvody.

Ako krátko po popoludní informoval k prípadu hovorca policajného prezídia Michal Slivka ďalší obvinení sú vo väzbe pre inú trestnú činnosť a jedna obvinená osoba je v zahraničí.

Zdroj: TV Markíza

K trestnej činnosti malo dôjsť v rokoch 2011 až 2017. Dve osoby trestne stíhame za podporovanie zločineckej skupiny tzv. takáčovcov a činnosť v jej prospech. V tejto súvislosti sú štyria z obvinených, vrátane zadržaného Makóa stíhaní za obmedzovanie osobnej slobody a exriaditeľ aj za vydieranie. V tejto časti vyšetrovania ide o trestnú činnosť z roku 2011, informoval Slivka.

Vyšetrovateľ objasňuje aj ďalšiu Makóovu činnosť. Polícia preto žiada o kontaktovanie prípadných poškodených a podanie svedectva.

Makó skončil vo funkcii 2. júna a z funkcie ho odvolala vtedajšia šéfa finančnej správy Lenka Wittenbergerová. Denník N upozornil, že Makó je známy Bödörovcov. Aby mohol skončiť, zmenila koalícia zákon.

Viac sa dozviete z reportáže Michala Hečku.


BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme ľudovít makó

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.