Marek, ktorý dobodal manželku Petru (†37) v spánku, už pozná trest

Dohodol sa na ňom s prokurátorom, sudca s ním súhlasil.

Muž, ktorý v Bratislave na Gagarinovej ulici dobodal manželku v spánku a strávil s ňou niekoľko hodín, pozná svoj trest. Marek Ležovič sa s prokurátorkou dohodol na 17 rokoch väzenia a vinu priznal.

„Je mi to veľmi ľúto. Chcel som sa dnes ospravedlniť hlavne rodičom a všetkým, ktorí Peťku poznali a čo ju milujeme," povedal tesne po tom, ako prokurátorka predniesla dohodu o vine a treste.

Muž dobodal manželku vo februári tohto roka. Zakryl ju paplónom a strávil s ňou v byte niekoľko hodín. Bola škrtená a telo mala posiate ranami. Šokujúci, ale ucelený obraz o tom, čo bolo príčinou jej smrti, zistili pri pitve.

„Poškodená utrpela celkom 18 bodných rán v oblasti krku a priľahlej časti záhlavovej oblasti hlavy. Príčinou smrti bola vzduchová embólia srdca v dôsledku viacerých hlbokých bodných poranení krku, krčných žíl a mäkkých tkanív krku," povedal k prípadu Matej Izakovič z bratislavskej krajskej prokuratúry.

Zdroj: Reprofoto: tvnoviny.sk

Rezné rany mal na rukách aj muž. Našiel ho otec a ten zalarmoval záchranku. Marek Ležovič si vraj nepamätá to, ako a hlavne prečo svoju manželku zavraždil. Bol pod vplyvom drog.

Podľa znaleckého posudku mal v tele kokaín. Manželia nezhody medzi sebou údajne nemali, chystali sa na spoločnú dovolenku.

Pri čítaní popisu toho, čo spáchal, plakal. „Obvinený Marek Ležovič sa uznáva vinným v zmysle podaného návrhu na schválenie dohody o vine a treste, za čo sa odsudzuje na trest odňatia slobody vo výmere 17 rokkov. Obvinený sa zaraďuje na výkon trestu ÚVTOS so stredným stupňom stráženia," konštatoval v rozsudku sudca Roman Farkaš.

Odsúdený musí pre drogy absolvovať aj liečenie.

Reportáž do dnešných Televíznych novín spracovala Zuzana Ferenčáková.


BRATISLAVA/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti