Bödöra staršieho podozrievajú z prania špinavých peňazí. V Holandsku mu zadržali milióny

Norbert Bödör dostáva putá.
Zdroj: TASR

Vyšetrovanie falošnej banky priviedlo políciu k otcovi obvineného Norberta Bödöra.

V Holandsku súdia 32-ročného Poliaka Przemysława Nieużyła za to, že založil nelegálnu banku. Prokurátor preňho žiada päťročný trest za falšovanie dokladov a pranie špinavých peňazí.

Na svojom účte mal štyri milióny eur, ktorých pôvod nevedel vysvetliť. Vyšetrovanie ukázalo, že sú od nitrianskeho oligarchu Miroslava Bödöra, píše Denník N.

Miroslav Bödör je otcom Norberta Bödöra obvineného v kauze Dobytkár. Milióny si teraz od súdu pýta naspäť. Na poslednú chvíľu sa v kauze prihlásil ako poškodený.

V piatok sa v Haagu uskutočnilo úvodné súdne pojednávanie so spomínaným Poliakom. Jeho nelegálna banka Custos sľubovala privátne bankovníctvo a zakrytie skutočných majiteľov peňazí tak, aby to nezistili ani štátne orgány alebo daňové úrady. Podľa denníka tak robila v luxusných časopisoch.

Prípad tohto muža sledujú aj holandské noviny Het Financieele Dagblat. Nieużyła si holanská prokuratúra všimla, keď pri zakladaní jednej z firiem predložil falošné doklady. Po domovej prehliadke polícia zistila, že je to podvodník.

Či bol Bödör naozaj poškodený alebo sa pokúšal oprať čierne peniaze, nie je zrejmé. Podľa prokurátora ide skôr o druhú verziu. Holandskí novinári pripomínajú, že o Bödörovi písal aj zavraždený slovenský novinár Ján Kuciak.

Súvisiaci obsah

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Holandsko

Dôležité udalosti