Na brehu Dunaja už vyrastá prvý slovenský mrakodrap. Pozrite sa, ako vyzerajú jeho základy

Developer plánuje v jeho okolí aj rozšírenie nákupného centra alebo administratívne priestory.

Prvý slovenský mrakodrap už začína rásť do výšky. Na brehu Dunaja betónujú jeho základy. Developer okrem toho plánuje v okolí výškovej budovy Eurovea Tower aj rozšírenie nákupného centra alebo administratívne priestory.

V 14-metrovej jame najskôr vznikla oceľová výstuž, ktorá má takmer dvetisíc ton. Minulý týždeň v piatok ju robotníci začali zasypávať betónom.

Základy budú musieť uniesť 168-metrovú vežu, ktorá bude súčasťou rozšírenia nákupného centra Eurovea. Jej vrchol bude 33 metrov nad Bratislavským hradom a rovný meter nad sochou vojaka na Slavíne.

V budove budú napríklad najrýchlejšie výťahy na Slovensku. Celkom 45 poschodí bude v blízkosti Dunaja aj pod obrovským náporom vetra. Developer si preto vybudoval vlastné zariadenie na testovanie fasády.

Väčšina bytov v mrakodrape má už teraz svojich majiteľov. V jeho okolí pribudnú aj kancelárie a už teraz stoja. podzemné garáže nákupného centra, ktoré sa napojí na súčasnú Euroveu.

Jeden z najväčších developerských projektov prinesie aj veľký nápor na dopravu. J&T Real Estate prebuduje bulvár Pribinova, kde bude predpríprava na električku. Prednosť tam dostanú chodci a cyklisti.

Prvý slovenský mrakodrap by mali dokončiť o necelé tri roky. Centrum Bratislavy sa tak opäť rozšíri. Otázne ale je, či tu po dokončení nových projektov nevznikne dopravný kolaps.

Viac sa dozviete z reportáže Lukáša Zuzelku.


BRATISLAVA/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Eurovea

Dôležité udalosti