Notorický alkoholik si opäť sadol za volant opitý. Minulý týždeň pritom dostal 14 mesiacov natvrdo

Recidivistovi teraz môže sudca pridať pár mesiacov a nariadiť mu aj protialkoholické liečenie.

Za jazdu pod vplyvom alkoholu mal nastúpiť do väzenia, no namiesto toho opäť šoféroval opitý. Prešovskí policajti si nevedia poradiť s 50-ročným nepoučiteľným vodičom. Jeho vyčíňanie nezastavil doživotný zákaz šoférovania a ani nepodmienečný trest.

Má doživotný zákaz viesť motorové vozidlá a len pred týždňom mu sudca za opakovanú jazdu pod vplyvom alkoholu uložil 14-mesačný nepodmienečný trest. Do mesiaca mal sám nastúpiť na výkon trestu.

Ladislava policajti zadržali v Zlatej bani pri Prešove neďaleko domu, kde býva. Zavolali ich susedia ktorí si všimli, že opäť na mol opitý jazdí po dedine. Zaujímavosťou je, že šoféroval auto, ktoré sudca nariadil zaistiť v prospech štátu, no úrady to doteraz nestihli urobiť.

Majiteľkou auta je Ladislavova priateľka, ktorá si opitá sadla za volant namiesto neho priamo pred policajnou hliadkou. Aj ona bola v podmienke. Odsedieť si má za to 10 mesiacov.

Recidivistovi teraz môže sudca pridať pár mesiacov navyše a nariadiť mu aj protialkoholické liečenie. Veľkým šťastím je, že pri svojich zbesilých jazdách nikoho nezrazil.

Celé dnešné Televízne noviny si pozrite na markizaplus.sk.

ZLATÁ BAŇA/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Alkohol za volantom

Dôležité udalosti