Užite si posledné slnečné lúče, máme pred sebou poriadne chladný a upršaný víkend

Reštaurácia Mediamatic v Holandsku
Reštaurácia Mediamatic v Holandsku Zdroj: TASR

Teploty na západe klesnú až na maximálnych 12 stupňov.

V utorok je prvý jesenný deň a s ním postupne prichádza aj ochladenie, dážď a búrky. V západnej polovici Slovenska ich môžete očakávať ojedinele už v stredu. Teplota sa pritom udrží v rozmedzí 22 až 27 stupňov Celzia, uvádza portál shmu.sk.

Vo štvrtok sa prehĺbi rozsiahla tlakový níž, ktorá v noci prinesie na mnohých miestach prehánky a dážď. Príde aj ochladenie, teplota bude v noci dosahovať 10 až 15 stupňov, v údoliach však bude okolo 8 stupňov Celzia. Najvyššia denná teplota sa udrží nad hranicou 20 stupňov a sprevádzať ju bude iba slabý, prevažne južný vietor.

Studený front ovplyvní hlavne víkendové počasie. Už v piatok bude oblačno, prevažne zamračené počasie. Súvisí to s očakávaným dažďom, prehánkami a búrkami, ktoré ovplyvnia celé Slovensko. Tie nás budú sprevádzať celý víkend.

V sobotu nastane výrazné ochladenie, teploty budú v rozmedzí 12 (Bratislavský kraj) až 17 stupňov Celzia (Orava). Pocitovo pravdepodobne aj menej. Vyššiu teplotu môžu očakávať obyvatelia na východnom Slovensku, kde teplota v niektorých úsekoch dosiahne aj 20 stupňov Celzia (Michalovce).

Nočná teplota bude zatiaľ bez mrazov, v rozmedzí 10 až 16 stupňov Celzia. Až začiatkom nasledujúceho týždňa by sa mal postupne vzďaľovať studený front, kedy sa vysoké percento prehánok očakáva už iba v pondelok a od utorka by malo nastať postupné rozjasnenie aj keď už s nižšími jesennými teplotami.


BRATISLAVA/tvnoviny.sk

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Ochladenie

Dôležité udalosti