Alena Zsuzsová ostáva za mrežami, Najvyšší súd zamietol jej sťažnosť

Igor Matovič hosťom Na telo.
Igor Matovič hosťom Na telo. Zdroj: TASR/Ján Krošlák

Prípad sa týka likvidácií prokurátorov Žilinku i Šufliarskeho, ako aj advokáta Lipšica.

Senát Najvyššieho súdu na stredajšom (23. 9.) neverejnom zasadnutí zamietol sťažnosť Aleny Zsusovej proti jej vzatiu do väzby. Týka sa to prípravy likvidácií prokurátorov Maroša Žilinku, Petra Šufliarskeho a advokáta Daniela Lipšica.

O väzbe pre ňu rozhodol sudca Špecializovaného trestného súdu Ján Hrubala po tom, ako ju zadržali policajti po oslobodzujúcom rozsudku v kauze objednávky vražda Jána Kuciaka.


"Senát sa v plnom rozsahu stotožnil s uznesením Špecializovaného trestného súdu a rovnako dospel k záveru, že u obvinenej dôvody väzby, v tomto štádiu konania, sú dané," informovala hovorkyňa súdu Alexandra Važanová.

Zsuzsová 13. septembra pred Hrubalom poprela, že by sa podieľala na prípravách vrážd prokurátorov a advokáta. Aj v tomto prípade proti nej svedčí Zoltán Andruskó. Priznal sa, že mal zháňať vykonávateľov.

Zdroj: TV Markíza

Podľa Andruskóa ponúkala za vraždy desiatky tisíc eur. Najviac mala údajne ponúkať za život advokáta Daniela Lipšica. Ona sama alebo Zoltán Andruskó ale nemali motív právnikov zlikvidovať.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme All for jan

Dôležité udalosti