Sudca súhlasil s väzbou pre Kracinu, ktorý mal zháňať ostreľovačov na zabitie Žilinku

Poslankyňa Vladimíra Marcinková (Za ľudí).
Zdroj: TASR

Pojednávanie trvalo niekoľko hodín

Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry podal v utorok (22. 9.) návrh na väzobné stíhanie Dušana Kracinu. Je obvinený z prípravy vrážd prokurátora ÚŠP Maroša Žilinku a advokáta Daniela Lipšica.

Sudca ŠTS v Banskej Bystrici v stredu podvečer s návrhom súhlasil a Dušana Kracinu vzal do väzby.

Národná kriminálna agentúra v rámci akcie Objednávka zadržala Kracinu a obvinila ho v pondelok (21. 9.) z obzvlášť závažného zločinu úkladnej vraždy v štádiu prípravy. Mal pripravovať spomínané vraždy Žilinku a advokáta Lipšica. Na trestnom čine sa mal Kracina zúčastniť ako objednávateľ.

Zdroj: TV Markíza

Z príprav vrážd prokurátora GP Petra Šufliarskeho, Žilinku a Lipšica obvinil vlani koncom augusta vyšetrovateľ úradu inšpekčnej služby Alenu Zsuzsovú, Tomáša Szabóa, Miroslava Marčeka a Zoltána Andruskóa.

Objednávka na vraždy Žilinku a Lipšica mala prísť na jeseň 2017. Prijať ju mala Alena Zsuzsová, ktorej Najvyšší súd v tomto prípade zamietol prepustenie z väzby.

Podľa vyjadrení Žilinku a Šufliarskeho bola motívom pripravovaných vrážd ich práca. Lipšic si myslí, že motív zavraždiť ho mal podnikateľ Marian Kočener.

Kracina sa objavil v kauze vraždy novinára Jána Kuciaka. Odsúdený Zoltán Andruskó tvrdil, že ho navštívil v mene nitrianskeho podnikateľa Norberta Bödöra. Mal mu oznámiť, že v súvislosti s vraždou hľadajú v Maďarsku bieleho koňa.

BRATISLAVA/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Norbert Bödör

Dôležité udalosti