Žilinka: Som rád, že sa postupne darí objasniť okolnosti prípravy našej vraždy

Tvrdí, že ak sa potvrdia Andruskóove slová, bude to svedectvo o niečom, čo sa už nikdy nesmie opakovať.

Preukázanie tvrdení odsúdeného Zoltána Andruskóa o príprave vrážd prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry Maroša Žilinku a advokáta Daniela Lipšica je niečo hrozné a je svedectvom o niečom, čo sa už nikdy nesmie opakovať.

Reagoval tak obvinenie Dušana Kracinu a jeho následné zobratie do väzby riaditeľ ekonomickej kriminality ÚŠP Žilinka.

"Na jednej strane som rád, že sa postupne darí objasniť okolnosti prípravy našej vraždy a že sa preukázaním tvrdení obvineného Zoltána Andruskóa potvrdzuje hodnovernosť jeho výpovedí. Na strane druhej však preukázanie jeho tvrdení je niečo hrozné a je svedectvom o niečom, čo sa už nikdy nesmie opakovať," zdôraznil prokurátor, ktorý sa mal stať obeťou skupiny okolo Aleny Zsuzsovej.

Zdroj: TV Markíza

Kracinu obvineného v kauze spomínaných príprav vrážd budú stíhať väzobne. Rozhodol o tom v stredu (23. 9.) sudca pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu. Do väzby ho poslal z dôvodnej obavy pokračovania v trestnej činnosti, ako aj z dôvodnej obavy úteku obvineného. Takzvaný kolúzny dôvod nebol vzhliadnutý týmto súdom. Rozhodnutie nie je právoplatné, obvinený aj dozorový prokurátor podali sťažnosť. Rozhodne o nej Najvyšší súd.

NAKA zadržala Kracinu v rámci akcie Objednávka v pondelok (21. 9.). Na trestnom čine sa mal zúčastniť ako objednávateľ. Z príprav vrážd prokurátora Generálnej prokuratúry SR Petra Šufliarskeho, Žilinku a Lipšica obvinil koncom augusta 2019 vyšetrovateľ Úradu inšpekčnej služby ministerstva vnútra Alenu Zsuzsovú, Tomáša Szabóa, Miroslava Marčeka a Zoltána Andruskóa.

Objednávka na vraždy Žilinku a Lipšica mala prísť na jeseň 2017. Prijať ju mala Alena Zsuzsová, ktorej Najvyšší súd v tomto prípade zamietol prepustenie z väzby.

Dušan Kracina sa objavil v kauze vraždy novinára Jána Kuciaka. Odsúdený Zoltán Andruskó tvrdil, že ho navštívil v mene nitrianskeho podnikateľa Norberta B. Mal mu oznámiť, že v súvislosti s vraždou hľadajú v Maďarsku bieleho koňa.

BRATISLAVA/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Maroš žilinka

Dôležité udalosti