Uznávate priateľstvo s výhodami? Prezradíme vám, aké benefity môžete očakávať

Schádzate sa len vtedy, keď obaja chcete, máte chuť a čas.

S najlepším kamarátom vás nečakajú hádky ako v partnerskom vzťahu, nemusíte sa viazať, niečo vysvetľovať ani si nič sľubovať. Pokiaľ skrátka máte obaja chuť na sex, stretnete sa, pomilujete sa a idete zase ďalej. Aké sú ďalšie výhody priateľstva s benefitmi?

Je to bezpečnejšie

Akonáhle nie ste v trvalom vzťahu, začne vám časom chýbať sex a je pochopiteľné, že ho budete vyhľadávať. Ak sa rozhodnete ísť do postele so svojím najlepším priateľom, ktorého dobre poznáte, nemusíte sa báť, že si domov dovediete niekoho nebezpečného a ​​nemusíte sa báť pohlavných chorôb. Celkovo to bude viac menej v pokoji a bez stresu. A navyše je predsa lepšie spať len s jedným mužom, než ich za krátky čas vystriedať niekoľko.

Prečítajte si aj: Láska v čase koronakrízy. Pár sa spoznal počas „balkónového koncertu“, teraz chystá svadbu

Je to pohodlné

Väčšina ľudí vedie hektický život a predstava randenia alebo trvalého vzťahu je pre nich tak trochu desivá. Jednoducho na to nemajú čas. Ak sa rozhodnete spať so svojím najlepším priateľom, schádzate sa iba vo chvíli, keď to obom vyhovuje, a ak jeden z vás nemôže, neprichádzajú na rad žiadne výčitky ani ľútosť. Zároveň nemáte žiadne očakávania ani požiadavky.

Zdroj: shutterstoc.com/View Apart

Spoznáte svoje najlepšie sexuálne ja

Často sa stáva, že sa po sexe s novou známosťou cítite sklamane, pretože to nedopadlo práve podľa našich predstáv. S najlepším priateľom sa môžete v posteli skvele zladiť, poprípade môžete časom vyladiť nejaké detaily. A navyše viete, že je vedľa vás naozajstný parťák, a tak sa nemusíte báť ani hanbiť priznať mu tie najtajnejšie sexuálne fantázie. Môžete skúšať nové veci bez toho, aby ste sa cítili trápne.

Nikto vás do ničoho netlačí

Schádzate sa len vtedy, keď obaja chcete, máte chuť a čas. Nikto vás netlačí do pravidelného randenia, nemusíte niekoľkokrát za deň odpovedať na správy, nemusíte chodiť navštevovať jeho rodičov a celý vzťah je podľa vašich predstáv.

Prečítajte si aj: Muži konečne priznali, ktoré oblečenie sa im na ženách v posteli páči najviac

Nakoniec z toho možno bude láska

Možno si hovoríte, že je tento bod tak trochu v rozpore s tými ostatnými. Nikdy ale nie je vylúčené, že z priateľstva s výhodami nemôže vzniknúť veľká láska. Predsa len, začať vzťah s niekým, koho dokonale poznáte, komu dôverujete a kto je pre vás oporou, je v dnešnom svete veľká výhra, tvrdí portál dama.cz.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme My ženy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.