Jankovskej svat i expolicajt NAKA idú do väzby

Rozhodol o tom trnavský krajský súd.

Peter Vasko, svat Moniky Jankovskej, i expolicajt NAKA Milan Žáčik idú do väzby. Rozhodol o tom vo štvrtok (24. 9.) trnavský krajský súd. Advokátke Anne Žedényiovej nariadil probačný dohľad.

Senát Vaska poslal do väzby, aby neutiekol zo Slovenska a neovplyvňoval svedkov. A expolicajt je za mrežami tiež pre to, aby neovplyvňoval svedkov.

Zadržali ich, obvinili a prokurátor Krajskej prokuratúry v Trenčíne žiadal pre nich väzbu. Sudca Okresného súdu v Trenčíne to ale videl inak. Všetkých troch prepustil na slobodu.


Predseda senátu Krajského súdu v Trenčíne, ktorý mal v druhom kole o väzbe rozhodovať, podal návrh na odňatie veci na Najvyšší súd a prokurátor z Trenčína na generálnu prokuratúru. Dôvodom bolo, aby predišli podozreniam či pochybnostiam zo zaujatosti. Prípad preto riešil trnavský krajský súd a dozorový prokurátor je z Nitry.

Zdroj: TV Markíza

Vyšetrovateľ NAKA Peter Juhás im vzniesol obvinenie preto, že podľa neho ovplyvňovali výpoveď Michala Vidu v kauze trenčianskeho baru Fatima. Pôvodnému majiteľovi Ondrejovi Janíčkovi ho chceli vziať mafiáni na čele s Petrom Čongrádym.

Vida pred niekoľkými rokmi povedal, že Jankovská mala vziať za to, že Janíčka pošle za mreže, od Čongrádyho tri milióny slovenských korún. Potom ale svoje svedectvo zmenil.

TRNAVA/tvnoviny.sk

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Fatima

Dôležité udalosti