Prečítajte si, koľko študentov prepadlo na maturitách tento rok

Maturita, maturanti, trieda, škola, študenti
Zdroj: TV Markíza

Sú ich o stovky viac ako pred rokom.

Maturitný reparát si v septembri napíše vyše 1300 študentov, čo je asi o 260 viac ako vlani.

"V porovnaní s minuloročným opravným termínom je v tomto školskom roku prihlásených viac chlapcov a dievčat na opravu testov predovšetkým zo slovenčiny, ďalej z angličtiny a nemčiny v stredných odborných školách na úrovni B1," povedala Romana Kanovská, riaditeľka Národného ústavu certifikovaných meraní vzdelávania (NÚCEM), ktorý testovanie zastrešuje. 

Zdroj: TV Markíza

Viac študentov ako vlani bude opravovať aj písomné maturity v školách s vyučovacím jazykom maďarským. Naopak, menej študentov bude písať reparát z matematiky. "Oproti minulému roku ich bude menej o cca 50," doplnila Kanovská. Matematiku si chlapci a dievčatá ako maturitný predmet vyberajú dobrovoľne. Tento rok z nej maturovalo 7205 študentov, teda asi 14 percent. Väčšinu tvorili gymnazisti. 

Najviac študentov bude písať reparát z angličtiny

Najviac študentov, vyše 650, bude v septembri písať reparát z angličtiny, asi 360 z nemčiny a približne 160 zo slovenského jazyka a literatúry. Vlani tento predmet opravovalo 77 maturantov. Takmer o stovku stúpol aj počet maturantov, ktorí nezvládli ľahšiu úroveň z angličtiny a nemčiny v odborných školách.

Žilina najhoršia

Najviac neúspešných maturantov - takmer 280 bolo v Žilinskom kraji, asi 250 v Trenčianskom a necelých 200 v Bratislavskom kraji. Na reparát sa museli u riaditeľa svojej školy prihlásiť do konca júna. Opravný termín je stanovený na 3. až 8. septembra 2014.


TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti