Bratislavská Petržalka vyháňa dodávky z obytných zón. Nová parkovacia politika nepraje ani rodinám

sivak_tvnoviny.1.mp4
Zdroj: Reprofoto: tvnoviny.sk

Toto však nie je problém iba najväčšieho sídliska na Slovensku.

Najväčšie sídlisko na Slovensku vyháňa dodávky z obytných zón. Nová parkovacia politika v bratislavskej Petržalke však nepraje ani rodinám s veľkými autami. Parkovať dovolia len autám, ktoré nie sú dlhšie ako 5,3 metra.

Marek Popeliš je Petržalčan, ktorý si chce kúpiť osemmiestne auto ako na podnikanie, tak aj na rodinné účely.

Vozidlo, ktoré by chcel, je však dlhšie ako 5 300 milimetrov. Na miestnom úrade sa dozvedel, že také mu jednoducho na bezplatné parkovanie pred panelákom nezaregistrujú.

Mestská časť stanovila maximálnu dĺžku podľa technických noriem parkovísk. Netají sa ani tým, že chce z obytných zón vyhnať nadrozmerné dodávky. Marek nie je sám kto má v Petržalke problém. Dlhé osobné autá si kúpili aj maliari alebo viacpočetné rodiny.

Starosta Petržalky vie, presne koľko áut porušuje všeobecne záväzné nariadenie. Je ich okolo 200. Na najbližšom zastupiteľstve budú poslanci rozhodovať o ich osude.

Ján Hrčka poslancom navrhne, aby tým, ktorí si už takéto autá kúpili, a aj dlhším do 5 800 milimetrov, nechali prechodné obdobie 4-6 rokov. Kto však podľa starostu uvažuje nad novým autom, musí zachovať 5,3-metrovú dĺžku.

Nová parkovacia politika nepraje ani americkým autám. Petržalčan, ktorý by chcel také vlastniť bude mať problém. Vladimír Bradáč nad touto parkovacou politikou len krúti hlavou.

Keby ho chcel zaregistrovať vie že bude mať problém. Keď však za parkovanie zaplatí, nikoho zrazu dĺžka jeho cadillacu nezaujíma.

Toto však nie je problém iba najväčšieho sídliska na Slovensku. Pýtali sme sa aj magistrátu hlavného mesta, že čo oni urobia s veľkými osobnými autami po spustení celomestskej parkovacej politiky.

Viac v reportáži Braňa Tomagu.


BRATISLAVA/TV Markíza

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme BA

Dôležité udalosti