Na povrch vyplávalo nové zistenie v prípade tragickej nehody štátneho tajomníka Dolinaya (†38)

Sisa a Michal

Pár dní po nehode podľahla zraneniam aj jeho manželka Zuzana (†34).

Od tragickej nehody štátneho tajomníka ministerstva kultúry Vladimíra Dolinaya (†38) ubehli už viac ako dva mesiace.

Nešťastie, ktoré si o pár dní neskôr vyžiadalo život aj jeho manželky Zuzany (†34), sa stalo 25. júla neďaleko Komárna. V dvoch autách, ktoré sa čelne zrazili, sa viezlo päť osôb.

Chybu mal vtedy urobiť Tibor, vodič oprotiidúceho auta, ktorý prešiel do protismeru. V aute, ktoré bolo v nehode nevinne, sa okrem Dolinaya viezla aj jeho manželka a malý syn.

Polícia Tiborovi bezprostredne po nehode odobrala aj vzorku krvi. Ako informovala TV Joj, v tele mal mať drogy. Muž sa mal na polícii priznať, že ich bral. Polícia mala získať výsledok testu len v posledných dňoch, oficiálne ho ešte nezverejnila.

Paradoxne, na rovnakej ceste, kde sa stala tragédia, Tibora v predošlom septembrovom týždni zastavili policajti.

„Kontrolovali vodiča vozidla, keďže mali vedomosť, že vodič má zadržaný vodičský preukaz a napriek tomu viedol motorové vozidlo," povedala nitrianska krajská policajná hovorkyňa Viktória Borloková.

Dolinaya vymenovala vláda do funkcie štátneho tajomníka 1. júla. Bol známy z pôsobenia v komunálnej politike, bol poslancom mestskej časti Bratislava-Petržalka, hlavného mesta SR Bratislavy i Bratislavského samosprávneho kraja (BSK).

KOMÁRNO/tvnoviny.sk

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti