Povinné nedeľňajšie prestávky pred vstupom do SR využívajú kamionisti aj na popíjanie

Policajti preto urobili raziu.

Fúkali všetci. Dychovej skúške na alkohol sa nevyhol žiadny vodič kamióna. Po nedeľňajšej pauze na nich s dregermi v rukách len pár kilometrov od vstupu na naše územie čakali dve desiatky policajtov. Pri výjazde z obchvatu Svidníka sa v noci tvorili kolóny. Policajná akcia síce nemala názov, no jasný zámer.

Nie sú to žiadne povery, ale realita. Povinné nedeľňajšie prestávky pred vstupom na slovenské územie využívajú kamionisti aj na popíjanie. Policajti odstavovali kamióny jazdiace zo slovensko-poľského hraničného priechodu Vyšný Komárnik - Barwinek na asi 800-metrovom úseku cesty.

Každých 40 metrov policajt s baterkou a dregerom v rukách. Na mieste bolo 18 mužov zákona z prešovského krajského dopravného inšpektorátu a dvoch okresných riaditeľstiev. Zistili 22 priestupkov, ktoré vyriešili v blokovom konaní na sumu 1 870 eur.

Litovčan nafúkal pol promile, no opakované dychové skúšky boli negatívne a mohol pokračovať v jazde. Počas päťhodinovej akcie policajti zachytili dvoch vodičov pod vplyvom alkoholu. Ukrajinskí šoféri nafúkali pod promile a každý zaplatil pokutu po 650 eur.

Reportáž spracoval Pavol Sivák.

Celé vydanie Televíznych novín nájdete na markizaplus.sk.

SVIDNÍK/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Alkohol za volantom

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.