Jozefa Majského na Slovensko nevydajú, zostáva vo väzbe v Česku

OHMYGKPHWTFA-high_1080p.mp4
Zdroj: TV NOVA

Slovenská polícia potvrdila, že Majský bol zadržaný v pražskej nemocnici a stále platí, že nenastúpil do výkonu trestu.

Mestský súd v Prahe rozhodol o návrhu krajského štátneho zástupcu na vydanie právoplatne odsúdeného Jozefa Majského na výkon trestu odňatia slobody na Slovensko. Nevydajú ho a zostáva vo väzbe!

Samotný Majský na súde skonštatoval, že je proti vydaniu na Slovensko, nakoľko má aj české občianstvo a chce v Česku dožiť. Pred sudcami uviedol, že trpí vážnym ochorením.

Hovorkyňa Mestského súdu v Prahe Markéta Puci dodala, že vzhľadom na kapacitu pojednávacej miestnosti a situáciu s ochorením COVID-19 musí Mestský súd v Prahe aj pri zasadnutí dodržiavať prísnejšie pravidlá.

Proti akémukoľvek rozhodnutiu Mestského súdu v Prahe je možné podať sťažnosť, o ktorej bude následne rozhodovať Vrchný súd v Prahe. Úvahy o tom, či si Majský bude napokon odpykávať trest na území ČR, sú zatiaľ predčasné.

Vrchný súd v Prahe zamietol 25. augusta sťažnosť právoplatne odsúdeného podnikateľa Majského voči rozhodnutiu Mestského súdu v Prahe, ktorý ho na začiatku augusta zobral do väzby.

Majský zostal teda v predbežnej väzbe. Rozhodol tak na neverejnom zasadnutí. Mestský súd v Prahe predtým zobral Majského do predbežnej väzby 6. augusta a umiestnil ho do väznice na Pankráci.

Podnikateľ priamo na mieste podal sťažnosť. Nižší súd tak vtedy vyhovel návrhu Mestského štátneho zastupiteľstva v Prahe.

Slovenská polícia na začiatku augusta potvrdila, že Majský bol zadržaný v pražskej nemocnici a stále platí, že Majský nenastúpil do výkonu trestu na základe právoplatného rozsudku.

Senát Najvyššieho súdu SR koncom júla zamietol Majského odvolanie v kauze podvodu na nebankovky Horizont Slovakia a BMG Invest. Platí teda rozhodnutie Špecializovaného trestného súdu v Pezinku z roku 2015, ktorý ho odsúdil na deväť rokov odňatia slobody.

Po Majskom na základe platného európskeho zatýkacieho rozkazu vyhlásili národné i medzinárodné pátranie.

Pozrite si reportáž TV Nova, ktorú spracoval Jan Mareš.

Celé vydanie Televíznych novín nájdete na markizaplus.sk.

PRAHA/TASR, tvnoviny.sk

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Praha

Dôležité udalosti