Domáce

Mladá vodička nedala prednosť chodcovi. Martinčan zázrakom prežil

nehoda chodca.jpg

Video z nehody nie je vhodné pre slabšie povahy.

Fatálna nepozornosť za bieleho dňa. Mladá vodička nedala prednosť chodcovi vchádzajúcemu na priechod. Do dôchodcu vrazila plnou silou. Martinčan zrážku prežil. Upozorňujeme však, že zábery použité v nasledujúcej reportáži sú autentické a nie sú vhodné pre deti a citlivé povahy.


Dvadsaťšesťročná vodička sa podľa zistení polície nevenovala dostatočne riadeniu, a tak ani nezaregistrovala, že na trojpruhovej ceste už dve autá vedľa nej dávajú prednosť na priechode pre chodcov. Zrazila 79-ročného muža, ktorý v tej chvíli vstúpil na cestu.

Ďalšia chodkyňa len zdesene odvrátila tvár od traumatizujúcej udalosti, no nestratila duchaprítomnosť, hneď vytiahla mobil a privolala pomoc. Aj mladá šoférka vystúpila z auta a snažila sa pomôcť.

Podobných zrážok s rôznymi koncami je mnoho. Osudy druhých sú často v rukách vodičov. Alkohol, vysoká rýchlosť a mobilné telefóny - to sú tri najrizikovejšie faktory zapríčiňujúce dopravné nehody. Alkohol aj vysoká rýchlosť nám zužujú zorné pole. Mobil alebo aj handsfree môžu odpútavať našu pozornosť v závislosti od toho, o čom hovoríme. 


MARTIN/ TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.