Kapele vyhorela do tla skúšobňa s celou aparatúrou. Hudobníci Gipsy Fanky sú zúfalí

Ilustračná snímka.
Zdroj: TV Markíza

Nemali ju poistenú, všetky nástroje kúpili na splátky.

Kapela vyhorela do tla. Rómski muzikanti na severovýchode Slovenska plačú. Niekdajšie šatne na miestnom futbalovom ihrisku boli ich skúšobňou a večer ich pohltili plamene. Horiace šatne na futbalovom ihrisku si všimol muž, ktorý sa vracal domov z baru.

V šatniach mal obecný klub len zopár vecí. S futbalom Ladomirová skončila pred rokom, no časť budovy využívali rómski muzikanti. Na rôzne menšie akcie zvykli skúšať v nedeľu.

Členovia kapely Gipsy Fanky nemôžu uveriť tomu, čo sa stalo. V skúšobni mali kopletnú aparatúru - bicie, gitary, basgitaru, elektrickú gitaru, reproduktory, ale aj kabeláž.

To, čo oheň napáchal, sa naplno odkrylo až za bieleho dňa. Zo skúšobne kapely Gipsy Fanky neostalo takmer nič. „Všetko bolo na splátky,“ povedal nám otec člena kapely.

Spálenisko si obzrel spolu s reportérom TV Markíza Pavlom Sivákom. Na slová syna dlho nezabudne. „Prišiel večer, po jedenástej večer a plakal. Ocu, čo teraz? Kto mi to zaplatí?“ spomína si.

V budove elektrina nebola a kapela využívala obecnú elektrocentrálu. Mali aj piecku, no riadne zabezpečenú. Hasiči požiar vyšetrujú. Muzikanti nástroje poistené nemali, o pomoc žiadali starostu.

„Ľutujem, ale pomôcť sa im nedá, včera sme rozprávali o tom, že by sme vytvorili nejakú zbierku, takže behom mesiaca-dvoch vytvoríme zbierku, aby sme vyzbierali aspoň časť peňazí,“ tvrdí starosta Ladomirovej Vladislav Cuper.

Niekdajšie šatne pôjdu do minulosti a spálenisko zrovnajú so zemou.

Celé vydanie Televíznych novín nájdete na markizaplus.sk.

LADOMIROVÁ/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Kapela

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.