Mafián Nagy alias Csonti vypovedal proti starostovi

Zabíjať mal aj na objednávku regionálneho politika.

Starosta Dolného Chotára František Dora pracoval pre najvražednejší gang na Slovensku. Pred súdom to povedal jeden z najvyššie postavených členov zločineckej skupiny sátorovcov. Zolt Nagy si odpykáva trest za iné zločiny, ale zabíjať mal aj na objednávku regionálneho politika.

Zsolt Nagy alias Csonti spoznal Františka Doru st. v roku 2001. Zoznámil ich ďalší člen skupiny sátorovcov, pretože Csonti potreboval vybaviť povolenie nosiť zbraň a v Dunajskej Strede mu ho dať nechceli. U starostu si prihlásil trvalý pobyt a on mu mal v Galante pomôcť zbrojný preukaz vybaviť.

Csonti povedal, že k starostovi vozil šéfa vraždeného gangu Ľudovíta Sátora a ten mal u Doru dokonca prespávať. Tvrdí, že za vraždy, ktoré mali robiť pre starostu, žiadne peniaze nedostal.


No podľa neho Sátorovi za ne Dora zaplatil. Pred súdom stojí pre objednávky vrážd nielen starosta, ale aj jeho syn. Csonti povedal, že oboch vnímal ako členov ich skupiny. „Jednoznačne sa vyjadril, že pomáhal skupine. Či to je na členstvo alebo podporu, to už je právna otázka,“ povedal prokurátor ÚŠP Bohdan Čeľovský.

Csonti si odpykáva 22-ročný trest za vraždy a iné zločiny. No stíhaný je v samostatnom konaní aj za likvidácie, ktoré mal robiť pre Dorovcov. S políciou spolupracuje. „Výrazne nám pomohli svedectvá takzvaných kajúcnikov. Vďaka ich výpovediam sa podarilo doteraz viacero starších vrážd a ich objednávateľov,“ vysvetlil prokurátor.

Zsolt Nagy alias Csonti hovoril pred senátom aj o vražednom komande. Opisoval podrobne, ako sa zbavovali nepohodlných a bielych koní. „Chytili sme ich, ruky sme im spútali buď putami alebo lepiacou páskou. Priniesli sme ich k vopred vykopanej jame a zabili sme ich. Tam sa nikto nemohol vyhnúť vraždeniu,“ vyhlásil pred súdom Nagy alias Csonti.

Obete škrtili alebo strieľali. No a podľa Csontiho takto skončili aj všetci tí, ktorí odporovali bossovi Sátorovi. Keď sa šéfa zbavili vlastní, gang mal prebrať práve Csonti.

František Dora sa obhajoval, že Sátorovi vyhovel, napr. pri stavbe vily, lebo mal z neho strach. „Ja som žiadne peniaze Sátorovi nedal ani nepožičal, ani som ho nežiadal, aby niekoho zlikvidoval,“ zdôraznil 29. júla obžalovaný, starosta Dolného Chotára František Dora st.

On a takisto aj jeho syn všetky obvinenia odmietajú. Tvrdia, že sú nevinní. Pojednávanie na ŠTS pokračuje aj vo štvrtok (1. 10.).

Na súde nakrúcala reportérka Zuzana Ferenčáková.

Celé vydanie Televíznych novín nájdete na markizaplus.sk.

PEZINOK/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Zsolt nagy

Dôležité udalosti