Tragická nehoda: Električka zrazila v Bratislave chodcu, ten zrážku neprežil

Tomáš Szabó
Tomáš Szabó

Chybu urobil chodec.

Tragická nehoda sa stala na električkovej trati na Krížnej ulici. Chodec vstúpil do jazdnej dráhy eletričke, keď sa približovala k zastávke, na priechode pritom svietil červený signál. Vodič eletričky nemal šanu dopravný prostriedok včas zastaviť.

Vážne zraneného 78-ročného muža previezli do nemocnice, kde zraneniam podľahol.

Informáciu o neho a video z nehody zverejnila Polícia Slovenskej republiky na sociálnej sieti. Chcela tým upozorniť chcodcov, aby si všímali svetelnú signalizáciu na priechodoch a riadili sa ňou.

Príčina a okolnosti nehody sú predmetom vyšetrovania.

Nehoda električky a chodca

VIDEO Z NEHODY: KOLÍZIA ELEKTRIČKY A CHODCA MÁ TRAGICKÝ KONIEC Krátko po 10.30 hod došlo na Krížnej ulici v blízkosti zastávky MHD k zrážke chodca s električkou. Polícia SR - Bratislavský kraj Chodec mal vstúpiť do jazdnej dráhy električky smerujúcej do centra mesta a to na červený signál svetelnej signalizácie pre chodcov. Zdravotníci previezli ťažko zraneného 78-ročného chodca do jednej z bratislavských nemocníc, kde svojim zraneniam podľahol. Dychová skúška u vodiča električky na požitie alkoholu bola negatívna. Na zistenie prítomnosti alkoholu v tele chodca bol nariadený odber krvi. Presné príčiny a okolnosti objasňujú dopravní policajti. Opäť zdôrazňujeme chodcom, že sú povinní dať električke prednosť aj na neriadených priechodoch pre chodcov. Je potrebné si uvedomiť, že električka v porovnaní s autami, pred ktorými majú prednosť, má výrazne dlhšiu brzdnú dráhu a vodič električky okrem brzdenia nemá inú možnosť, aby zrážke zabránil.

Uverejnil používateľ Polícia Slovenskej republiky Štvrtok 1. októbra 2020

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Električka

Dôležité udalosti