Vodiči pozor: Od pondelka platia nové opatrenia pri poskytovaní služieb evidencie vozidiel

richterova telerano_markiza_sk_bez_loga.mp4
Zdroj: Facebook/Polícia Slovenskej republiky

Opatrenia zaviedlo ministerstvo v súvislosti s vyhlásením núdzového stavu.

Od pondelka platia nové opatrenia pri poskytovaní služieb evidencie vozidiel na dopravných inšpektorátoch, oddelení dokladov, pracovísk okresných úradov a klientskych centier. Ide o zmeny, ktoré zaviedlo Ministerstvo vnútra od pondelka (5. októbra) ako reakciu na vyhlásenie núdzového stavu na Slovensku.

Počas núdzového stavu neplatia lehoty platnosti uvedené na dokladoch (výnimkou sú cestovné pasy).Platné lehoty sa automaticky predlžujú až do uplynutia štyroch mesiacov po skončení núdzového či výnimočného stavu.

Ministerstvo žiada občanov o uprednostnenie telefonickej, elektronickej či písomnej komunikácie.

Zmeny

Najväčšia zmena nastane na dopravnom inšpektoráte, kde sa budú musieť občania objednať cez online službu. Tá im určí konkrétny dátum a čas, o koľkom sa dostanú na rad. Osobne môžu prísť na inšpektorát maximálne päť minút pred termínom.

Elektronickou formou budú občania odovzdávať aj podania na podateľne okresných úradov. Tie však budú musieť do troch dní aj elektronicky podpísať, alebo ich doplniť listinnou podobou. Osobné konzultácie bude možné vykonať po objednaní sa na určitý termín, alebo po telefonickej dohode zamestnanca s klientom.

Zmenu zaviedli aj pri evidencií zbraní. Až do odvolania sa nebudú vykonávať skúšky odbornej spôsobilosti ani potrebné obhliadky priestorov, vydávať potvrdenia o vypožičaní a prenájme zbrane, prijímať žiadosti o vydanie zbrojných preukazov a licencií.

Minimálne zmeny

V prípade ak by ste potrebovali vyhotoviť malý technický preukaz, môžete si ísť oň požiadať, avšak doručený vám nebude na oddelenie dokladov, ale na adresu žiadateľa.

Na vybavenie občianskych preukazov budú namiesto certifikátu pre elektronický podpis k dispozícií bezplatná elektronická služba.

Každý občan je poviný dodržiavať na úradoch protiepidemiologické a hygienické opatrenia.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Vozidlo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.