Stačí, aby dlhšie a viac pršalo a na dvore majú vodopády

Majitelia domu sú z celej situácie zúfalí, zastupcovia košického magistrátu o probléme vedia.

Niekto za vodopádmi precestuje aj niekoľko krajín. Pán Marek Menyhert má vodopády priamo na dvore. Stačí, aby dlhšie a viac pršalo. Z celej situácie je už zúfalý.

V dome v Slivníku pri Košiciach bývajú Marekovi svokrovci viac ako štyri desaťročia. Trampoty sa začali pred tromi rokmi, keď zrekonštruovali chodník a umiestnili kanál priamo nad ich pozemkom. „Pri väčšom daždi a trvá tri, štyri dni, vtedy začnú problémy. Jediný kanál, ktorý tam spravili, nestíha pohlcovať vodu. Všetko sa nám rúca, celý svah sa zosúva,“ tvrdí zať majiteľov domu.

Aj teraz im vytopilo pivnice a hospodárske budovy, poškodené sú aj oporné múry. Pri tých museli dokonca postaviť betónové piliere. Boja sa, že im to spadne priamo na hlavu.

Košický magistrát o probléme vie. Na mieste urobili aj skúšku prietoku kanálu. Podľa nich je všetko v poriadku. Vyslal odborných pracovníkov, aby miesto skontrolovali. Vtedy zistili, že kanál pravdepodobne upchala tráva po kosbe.

„Zamestnanci mesta odstránili všetku nadbytočnú zeleň, ktorá tam bola po kosbe a zároveň o pár mesiacov vykonali záťažové skúšky na potrubie,“ vysvetlil hovorca mesta Vladimír Fabian.

Chybu nezistili. Riešením by tak podľa mesta bolo to, aby pán Marek odfotil priamo kanál v situácii, keď z neho vyteká voda, aby mesto videlo, že práve kanál nestíha vodu zadržiavať. Mesto sa plánuje s pánom Marekom stretnúť a dohodnúť na ďalšom postupe.

Reportáž spracovala Patrícia Gnipová.

Celé vydanie Televíznych novín nájdete na markizaplus.sk.

KOŠICE/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Dom

Dôležité udalosti