Domáce

Počasie dnes rozdelilo našu krajinu na dve odlišné polovice

shutterstock_118325788.jpg

Pred nami je týždeň, ktorý bude výrazne teplejší ako bol ten uplynulý.

Počasie na východe bolo oblačné, zamračené a upršané a to vďaka tlakovej níže, ktorej stred sa spolu so zvlneným studeným frontom presúval cez Rumunsko smerom nad Ukrajinu a odtiaľ poputuje až nad Poľsko a Dánsko.

Na západe bolo naopak zväčša polooblačno, pretože sa tu začal uplatňovať vyšší tlak vzduchu a ten bude pôsobiť zajtra na celé Slovensko.

Zrážky

Znamená to, že bude menej nielen oblačnosti, ale aj zrážok, ktoré sa spolu presunú nad Poľsko a Ukrajinu. Keďže je vlhkosti vo vzduchu viac než dosť, tak je možné, že na západ nášho územia sa nasunie oblačnosť od juhozápadu a z nej môže sem tam aj spŕchnuť.

Teploty

Teploty budú mať v nasledujúcich dňoch stúpajúcu tendenciu, čo znamená, že sa Slovensko dostane do teplotného pásma 25 až 30 stupňov a to je dobrá správa pre dovolenkárov.

Vietor

Dnes fúkal napríklad na Považí a Ponitrí vietor v nárazoch až okolo 45/50 km/h. Zajtra bude fúkať slabšie, zväčša od juhu a to do 20 km/h, čiže ani na pocit nám nebude chladno.

Noc

Spočiatku budú v noci ešte doznievať prehánky alebo občasný dážď. Postupne sa oblačnosť zmenší a bude zväčša polojasno. Do rána sa ochladí na 15 až 8 stupňov.

Zajtrajší deň bude oproti dnešnému dňu krajší a pokojnejší aj na východe Slovenska.

Západ

Na západe Slovenska sa deň začne iba malou oblačnosťou. Počas dňa však začne pribúdať a nie sú vylúčené ani ojedinelé prehánky. Teplota vystúpi na 25 až 29 stupňov.

Stred

Na strednom Slovensku bude o niečo viac oblakov, teda polooblačno a okolo poludnia a popoludní môže na viacerých miestach slabo spŕchnuť, prípadne sa vytvorí v okolí hôr aj lokálna búrka. Na severe vystúpi teplota na 21 až 25 stupňov, smerom na juh sa oteplí do 28 stupňov.

Východ

Na východe bude zajtra oveľa krajšie ako bolo dnes. Počasie má byť spočiatku polooblačné, ale poobede začne pribúdať oblačnosť, z ktorej môže miestami slabo pršať, a nie sú vylúčené ani ojedinelé búrky. Oteplí sa tu na 22 až 28 stupňov.


Hory

Na horách bude zajtra tiež obloha prevažne polooblačná, ale prehánky sa predsa len môžu vyskytnúť a to najmä popoludní. Ak pôjdete na túru, tak v skorých ranných hodinách a pozor na mokré, šmykľavé chodníky. V 1500 m bude okolo 14 stupňov.

Predpoveď na ďalšie dni

V pondelok síce bude ešte z veľkej oblačnosti na mnohých miestach pršať, alebo sa vyskytnú aj búrky, ale od utorka už bude oblakov aj zrážok menej.

V týchto dňoch sa bude počasie cez deň vyvíjať podobne. To znamená, že zrána bude zväčša iba malá oblačnosť, ktorá sa okolo poludnia začne zväčšovať a popoludní z nej môže pršať vo forme prehánok alebo aj búrok z tepla. Teplota sa bude udržiavať v intervale od 23 na severe, do 32 na juhu.

BRATISLAVA/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti