V lekárňach stále nie sú vakcíny proti chrípke. Minister Krajčí má opačný názor

Tvrdí, že keď nie je v jednej, tak v druhej ju určite dostanete.

Blíži sa chrípka a v lekárňach nie sú vakcíny. Pandémia koronavírusu zvýšila záujem o očkovanie a lekárne zatiaľ nie sú schopné reagovať na zvýšený dopyt. Doplácame paradoxne na to, že doteraz bol záujem minimálny. Vakcíny tak nevedia zohnať ani ľudia z rizikových skupín. Štát im prioritne vakcínu zabezpečovať nebude.

Potvrdzuje sa to, o čom sa hovorilo už v lete. Pandémia koronavírusu zvýšila záujem o očkovanie proti chrípke. Prvé vakcíny, ktoré prišli do lekární ešte v septembri sú už preč.

Vakcíny sa objednávajú ešte na jar, lekárne dostanú zhruba také počty aké pacientom vydali predchádzajúcu sezónu. Slováci tak doplácajú na to, že roky u nás zaočkovanosť na chrípku nedosahuje ani 5%.

„Mňa mrzí, ak niekde nie je k dispozícii, ale čo sa týka množstva vakcíny, tak je jej dosť. Pokiaľ nie je v jednej lekárni, tak by mala byť k dispozícii v druhej," myslí si minister Krajčí.

Do lekární sme volali aj my. Treba povedať, že išlo naozaj o náhodný výber. No všade sme dostali rovnakú odpoveď. Vakcíny na chrípku nemáme.

Pozrite si reportáž Zuzany Javorovej 


BRATISLAVA/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Koronavírus

Dôležité udalosti