VIDEO a FOTO: V Gemerskej Vsi úradovalo tornádo, poškodilo niekoľko domov a budov

Sanacia nasypu_tvnoviny.mp4
Zdroj: TV Markíza

Strhlo tiež elektrické vedenie.

Po takmer presne dvoch rokoch sa na našom území opäť vyskytlo tornádo preukázateľne spojené so supercelou, informuje Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ). Vytvorila sa v obci Gemerská Ves, okres Revúca, kde poškodilo niekoľko domov a ďalších stavieb, vyvalil viacero stromov a strhol elektrické vedenie. Potvrdil to Jozef Mikuda z Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) Revúca.

„Okolo 16.00 prešlo cez Gemerskú Ves tzv. hákovité echo supercely. Práve na jeho okraji je výskyt tornád v rámci superciel najpravdepodobnejší," uviedlo SHMÚ.

Naposledy zasiahlo naše územie tornádo takmer presne pred dvoma rokmi v obci Lekárovce na krajnom východe Slovenska.

„V časti Šankovce je poškodených asi osem striech na rodinných domoch. Je tam strhnutá strešná krytina, nie je však poškodená konštrukcia. Strhnuté sú tiež nejaké jednoduché strechy na garážach a prístreškoch. Strhlo aj elektrické vedenie. Elektrikári odstraňujú spadnuté stromy a snažia sa uvoľniť vedenie," priblížil Mikuda s tým, že pri živelnej udalosti nebol nikto zranený.

Zdroj: TV Markíza

Starostka Gemerskej Vsi Monika Lévaiová sa nachádzala na mieste pohromy a spolu s ďalšími obyvateľmi sa snažila odstraňovať jej následky. „Tá smršť povyvaľovala stromy, ploty aj altánky. Poškodených je minimálne šesť domov aj s prístavbami a garážami," konkretizovala starostka.

Viac sa dozviete z reportáže Ľubomíra Fronku.

GEMERSKÁ VES/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti